Черкащанина, якому пересадили нирку від посмерного донора, виписали з лікарні

Черкащанина, якому пересадили нирку від посмерного донора, виписали з лікарні
в Новини

Чоловіка, якому пересадили нирку, виписали з Черкаського онкодиспансеру. Трансплантацію йому зробили 27 листопада від донора, який помер від інсульту. Про це розповів директор обласної лікарні Віталій Шило, повідомляє “Суспільне”.

В обласній лікарні забір органів здійснили вперше. Нирку пересадили Володимиру Єременку. Нині він відновлюється після операції, почав їсти те, чого більше пів року не міг дозволити собі через сувору дієту:

“Після операції лікар дозволив білки. Тепер можна м’ясо, рибу, гриби”.

У 2020-му чоловікові діагностували ниркову недостатність. Лікуватися доводилося вдома.

“Місць на гемодіаліз не було. До найближчого місця діалізу було 120 кілометрів. Спухали руки, ноги”, – розповів він.

У Черкасах виписали пацієнта, якому пересадили нирку від посмертного донора

Нову нирку пацієнт отримав 27 листопада. Напередодні вночі в обласній лікарні медики зробили забір трьох органів від посмертного донора. Печінку відправили в Київ, дві нирки передали до обласного онкодиспансеру.

За словами керівника обласної лікарні Віталія Шила, забір органів у їхньому медзакладі зробили вперше. До операції долучили 20 медиків. Серед них і фахівці онкодиспансеру, і столичні лікарі.

Лікарі вишикувалися в коридор пошани перед посмертним донором. Дозвіл на донорство дали рідні 39-річного чоловіка, який помер після інсульту.

У Черкасах виписали пацієнта, якому пересадили нирку від посмертного донора

За врятоване життя, зауважив пан Володимир, буде назавжди вдячний донору і його родині. І тепер, додав, втілить просту мрію, якій хвороба раніше заважала:

“Я хочу заснути на животі. Я рік цього не робив”.

Дві нирки пересадили двом реципієнтам, додав лікар. Ще одна пацієнтка наразі теж проходить період реабілітації після пересадки, однак він дещо затягнувся, бо випадок був складніший.