Черкащина має одну з найбільш розвинутих природно-заповідних сфер

Черкащина має одну з найбільш розвинутих природно-заповідних сфер
в Новини, Суспільство

Сьогодні, якраз до професійного свята працівників природно-заповідної справи у прес-центрі Черкаської ОДА відбувся круглий стіл на тему: “Розвиток природно-заповідної справи на Черкащині”. До обговорення проблем, які на сьогодні мають черкаські заповідники, долучився заступник голови ОДА Віталій Коваль, керівники головних заповідників області та знані екологи.

 – По-перше, вітаю Вас з Івана Купала. Адже це дійсно значеннєве для українців свято, оскільки ті вірування, які були у наших пращурів перейшли на сьогодні і дають можливість людям очиститися, зайти у воду і відзначити традиційні обряди. По-друге, вітаю Вас з професійним святом – Днем працівника природно-заповідної справи. Дякую кожному, хто долучається до розвитку Черкаської області у цій сфері, – з привітальним словом до всіх присутніх звернувався заступник очільника області Віталій Коваль.

екологи1Віталій Володимирович на круглому столі мав почесну місію нагородити та відзначити громадських активістів та їх організації в охороні природи.

Грамотами за активну діяльність в природно-заповідній справі нагородили Ольгу Галушко – екс-члена міськквиконкому (до речі, на сьогоднішній сесій міської ради з третьої спроби її місце посів автомайданівець Роман Ганзевич), Олександра Спригайла – доцента кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Олену Хоменко – завідувачку кафедри екології ЧДТУ та Богдана Легоняка – директора музею у Медведівці.екологи2

екологи3

екологи6

– На сьогодні ми маємо затверджену стратегію розвитку Черкащини до 2020 року. Ми орієнтуємося тільки на проектний підхід. Ця стратегія є вказівником для наших з вами дій, – наголосив Віталій Коваль.

Не міг заступник голови ОДА не згадати про нещодавній Фестиваль нескореної нації “Холодний яр”, який відбувся в селі Грушківка.

– До нас, на Черкащину, приїхало понад 1600 гостей з 24-х обласних центрів України, які для себе відкрили ще одну частину Холодного Яру, село Грушківка. І провели гарно три дні. Без тютюну, без алкоголю. І головне, що жодних наслідків для навколишнього середовища після перебування і святкування людей не було.В наступному році такий захід буде ще масштабнішим, – говорить Віталій Володимирович.

Після нагородження керівники Національного-природного парку ЧНУ ім. Б. Хмельницького та Національного дендрологічного парку “Софіївка” презентували перспективи розвитку і розповіли про проблеми своїх природних заповідників. екологи4

екологи5

Реклама