Черкащина та інші регіони України страждають від їдкого диму через чиєсь бажання заробити?

Черкащина та інші регіони України страждають від їдкого диму через чиєсь бажання заробити?
в Новини

У середині жовтня  Черкащина вкотре задихалися від диму, смороду та шкідливих викидів, що в рази перевищують норми. Причина цьому – регулярні пожежі на торфовищах в Україні, які практично неможливо погасити, пише ТСН.

Проте, подейкують, що гасіння гектарів пересушених боліт може бути й невигідним для чиновників, які мають можливість збагатитися на звільнених від корисних копалин територіях.

На вигляд, торф’яник – звичайна земля. Але її називають займистою, оскільки  температура пожежі у її нижніх шарах сягає тисячі градусів. Побороти пожежу можна єдиним способом – знайти епіцентр, обкопати глибокими канавами і пустити по них річку. А поливання зі шлангів торф’яника, що горить – це викидання грошей на вітер, оскільки для згорання торфу не потрібний доступ повітря, а коли вологість падає до 40%, вони займаються самостійно.

Проте одночасне займання торфовищ у 19 місцях викликає підозру, що торф горить не через природні умови. Найбанальнішою з кількох можливих версій займання – селяни нищать  бур’ян, а вогонь перекидається на поклади торфу.

Проте, серед версій горіння торф’яних родовищ є набагато цікавіші. Одна з можливих причин, чому ДСНС ніяк не подолає постійного горіння торф’яників – гроші. В середньому, виїзд однієї пожежної машини коштує півтори тисячі гривень. Торфовища під Києвом гасять десятки бригад тижнями і місяцями. Гасити торф вигідно, оскільки можна списати величезні суми і ніхто ніколи не підрахує точних витрат.

“Ніхто не рахує площу пожежі, інтенсивність пожежі, це все можна написати і ніяка перевірка не перевірить”, – пояснив еколог Володимир Борейко.

Нагадаємо, 15 жовтня у повітрі Черкас було виявлено перевищення максимально разових концентрацій за вмістом оксиду вуглецю у 19 пробах в межах 2,6-2,8 ГДК.