
Українські воїни за добу знищили пʼять ворожих танків та 700 окупантів

Черкаські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті зі спортивного орієнтування

За минулий тиждень від ускладнень коронавірусу померли троє черкащан

Дощі, туман і потепління: якою буде погода цього тижня на Черкащині

Черкасці, які мають картку містянина, можуть отримати знижку в майже 20 аптеках

Цього тижня в Україні переводитимуть годинники

У Черкасах правоохоронці виявили двох водіїв у стані сп’яніння

На Черкащині зріс епідпоріг щодо грипу та ГРВІ на понад 13%

Черкащанин здобув дві нагороди Кубка світу з фехтування на візках

На Черкащині сталися чотири пожежі на відкритих територіях (ВІДЕО)

На Соснівському пляжі в Черкасах проводять ремонтні роботи (ФОТО)

У Черкасах відбудеться зустріч із письменником Вадимом Денисенком

Бив кулаками по голові: черкащанинy повідомлено про підозру

Відтепер черкаський ЦНАП має новий чат-бот
- Новини
- Українські воїни за добу знищили пʼять ворожих танків та 700 окупантів
Черкащина та інші регіони України страждають від їдкого диму через чиєсь бажання заробити?

У середині жовтня Черкащина вкотре задихалися від диму, смороду та шкідливих викидів, що в рази перевищують норми. Причина цьому – регулярні пожежі на торфовищах в Україні, які практично неможливо погасити, пише ТСН.
Проте, подейкують, що гасіння гектарів пересушених боліт може бути й невигідним для чиновників, які мають можливість збагатитися на звільнених від корисних копалин територіях.
На вигляд, торф’яник – звичайна земля. Але її називають займистою, оскільки температура пожежі у її нижніх шарах сягає тисячі градусів. Побороти пожежу можна єдиним способом – знайти епіцентр, обкопати глибокими канавами і пустити по них річку. А поливання зі шлангів торф’яника, що горить – це викидання грошей на вітер, оскільки для згорання торфу не потрібний доступ повітря, а коли вологість падає до 40%, вони займаються самостійно.
Проте одночасне займання торфовищ у 19 місцях викликає підозру, що торф горить не через природні умови. Найбанальнішою з кількох можливих версій займання – селяни нищать бур’ян, а вогонь перекидається на поклади торфу.
Проте, серед версій горіння торф’яних родовищ є набагато цікавіші. Одна з можливих причин, чому ДСНС ніяк не подолає постійного горіння торф’яників – гроші. В середньому, виїзд однієї пожежної машини коштує півтори тисячі гривень. Торфовища під Києвом гасять десятки бригад тижнями і місяцями. Гасити торф вигідно, оскільки можна списати величезні суми і ніхто ніколи не підрахує точних витрат.
“Ніхто не рахує площу пожежі, інтенсивність пожежі, це все можна написати і ніяка перевірка не перевірить”, – пояснив еколог Володимир Борейко.
Нагадаємо, 15 жовтня у повітрі Черкас було виявлено перевищення максимально разових концентрацій за вмістом оксиду вуглецю у 19 пробах в межах 2,6-2,8 ГДК.
