Черкащина в п’ятірці областей, де найактивніше беруть енергокредити

Черкащина в п’ятірці областей, де найактивніше беруть енергокредити
в Новини

Черкащина нині в п’ятірці областей, де жителі найактивніше беруть позички в банках на енергоощадні заходи. Держава цьому сприяє, компенсуючи частково тіло кредиту. Про це, із посиланням на прес-службу Черкаської ОДА, повідомляє “Діловий регіон”.

Владці, комунальники та банкіри обговорювали, як найкраще простимулювати населення до економії.

– Тарифи на комунальні послуги значно зросли, однак кожен черкащанин може подбати про заощадження своїх коштів, – наголошує очільник області Юрій Ткаченко. – Тим паче курс на енергонезалежність від російського газу вже взятий державою за ініціативи Президента України. І важливо ним рухатися. Завдяки енергоощадним заходам можна скоротити витрати на тепло вполовину, а то й більше.

Пільгові кредити на це пропонують, зокрема, в «Ощадбанку», «Укрексімбанку» та «Укргазбанку». У першому їх надають ще від торішнього жовтня. Відтоді позички на енергоощадні заходи в «Ощадбанку» вже взяли близько 400 жителів області на суму майже 7 млн грн. Держава їм компенсує 20%-30% від тіла кредиту. За позичені кошти черкащани купують котли на різних видах палива, встановлюють лічильники, утеплюють свої житла тощо.

– Зараз ми маємо щодня в середньому по 15 нових заявок від жителів області, – розповідає начальник філії Черкаського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України» Валентина Онищенко. – Складніша ситуація із ОСББ і ЖБК. Хоча в цьому випадку держава відшкодовує їм 40% тіла кредиту. І умови справді вигідні. Ураховуючи компенсацію від держави та зменшення плати за тепло завдяки заходам із енергозбереження, щомісячний платіж не ляже додатковим тягарем на сімейні бюджети.

Про умови енергоощадних кредитів детальніше черкащани зможуть невдовзі дізнатися на звороті своїх рахунків за комунальні послуги. Таке доручення дав голова Черкаської ОДА. Окрім того, в області розпочнеться широка роз’яснювальна кампанія. Також Юрій Ткаченко запропонував керівникам районів і міст розробити програми стимулювання ОСББ до енергоощадності.