Черкаси можуть втратити єдину школу з веслування

в Новини

Веслування у Черкасах під загрозою. Єдина спеціалізована школа з водного виду спорту може зникнути. Все – бо владці вирішили об’єднати її з іншим спортивним закладом. А це фактично позбавляє веслувальників спеціалізації та тренувальної бази на березі Дніпра, інформує Черкаський спорт.

– Чистота в човні. Щоб не було пуску, бо заважає на дистанції, – каже Назар, сідаючи у човен.

    Ні дня без тренувань. І так вже майже два роки. Саме стільки Назар навчається у школі веслування. Заради великої води юнак переїхав із Сміли до Черкас. Відтоді – майже щодня підкорює водну стихію. Каже: кращого місця для тренувань, ніж у Черкасах, не бачив ніде.

 – У нас тут канал тисячу метрів зроблений. Куди йти? На митницю – там немає навіть тисячі. Їхать в Дахновку – там ширина двадцять метрів і що ми там? Ми цього там не зможемо реалізувати. У нас тут свій залив, – ділитьсяНазар, веслувальник.

    Нині можливість тренуватися на великій воді для Назара, як і решти двохсот веслувальників, під загрозою. Бо профільне управління вирішило об’єднати їх школу з іншим спортивним закладом. А це, кажуть веслярі, може позбавити їх єдиної тренувальної бази на воді.

– Це відволікає ресурси школи, якщо школи об’єднуються. Тоді розпорошуються всі кошти, людські ресурси. У нас тут кожен метр землі використовується з користю. Комусь сподобалася наша територія і хтось поклав око, – каже Віктор Шевченко, заступник директора ДЮСШ із веслування.

    У цій школі веслування у свій час виховали першого олімпійського чемпіона області Андрія Хіміча. Її учні й сьогодні серед лідерів не лише в країні, але й світі, каже тренер Павло Кучер.

– Земля виділялася завдяки заслугам школи. Зміна профілю школи веде до зімни ставлення до цієї земельної ділянки. Тому це можна порівняти лише з рейдерським захватом, – додаєПавло Кучер, тренер.

    Занепокоєні можливим об’єднанням й у спортивній профспілці міста. Кажуть: для цього немає ніяких підстав. Натомість наслідки можуть бути фатальними.

 – По суті це не об’єднання двох шкіл, це ліквідація одної з них. Перестане існувати ДЮСШ з веслування. Це спеціалізована школа. У нас їх всього дві. Необхідно буде переформлювати всі документи, тобто школа абсолютно втратить базу, – розповідає Тетяна Яровенко, голова профспілкового комітету ДЮСШ та спортивних споруд.

У профільному управлінні кажуть: хвилюватися нічого. Реорганізація спортивних шкіл – в компетенції лише міської ради. А таке об’єднання – то лише пропозиція. Примусово робити його ніхто не буде. Тимпаче, без згоди тренерів та керівників шкіл.

– Шукаються різні варіанти можливих укрупнень спортивних шкіл. Ніяких попередніх дій не буде, поки ми не переговоримо з кожним колективом ДЮСШ щодо вирішення цього питання. Я сам прибічник того, щоб ця школа лишилася в статусі водних видів спорту, – заспокоюєОлександр Гаврилов, начальник відділу фізкультури та спорту ЧМР.

Проте такі запевняння владців спортсменів не заспокоюють. Адже від рішення посадовців залежить не лише доля школи, а й їх спортивне майбутнє.