Черкаси зустрічали факельну естафету «Всесвітній біг заради гармонії»

Черкаси зустрічали факельну естафету «Всесвітній біг заради гармонії»
в Новини

Всесвітній біг заради гармонії – це міжнародна естафета, яку проводять із метою поширення ідеалів толерантності, дружби і гармонійного співіснування народів у світі. Його учасники лише пропонують добру волю людям в усьому світі. Символом гармонії і єднання є палаючий факел, який бігуни передають один одному із рук в руки. Всесвітній біг заради гармонії проводиться у понад 100 країнах світу протягом останніх 28 років.

Учасником естафети може стати кожен – вік і фізична підготовка не мають значення! Патріотичною метою естафети є прагнення сприяти дружбі і взаєморозумінню між народами. Будь-хто може пронести факел кілька кілометрів або кілька кроків маршрутом естафети чи просто потримати його з думкою про мир і гармонію у світі.

Як інформує сайт департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, 5 червня бігуни української команди стартували в Києві. Планується подолати близько 1140 км, а тривалість пробігу становитиме 16 днів. Команда рухається теренами Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Київської, Житомирської, Хмельницької областей України. Фінішуватимуть українці 20 червня в Хмельницькому.

В Україні Всесвітній біг заради гармонії проводиться з 1991 року. За цей час його учасники подолали понад 50 000 км у всіх областях нашої країни. Палаючий факел тримали близько 340 000 наших співвітчизників.

Естафета організована міжнародною мережею волонтерів, яких надихає бачення сповненого гармонією і спокоєм світу, запропоноване всесвітньо відомим громадським діячем Шрі Чинмоєм.

До складу команд Всесвітнього бігу заради гармонії у різних країнах входять любителі бігу, які у повсякденному житті займаються різними справами, однак знаходять можливість частину свого часу й енергії віддавати естафеті, оскільки відчувають і глибоко вірять, що ці зусилля насправді зміцнюють дружбу між людьми, сприяють становленню гармонічних відносин між державами і народами.

У Черкасах учасників естафети привітали представники обласної та міської влади: заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації Олександра Пахуріна; директор обласного центру «Спорт для всіх» Олександр Волошин та директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова. Кожен з виступаючих сказав добрі теплі слова та наголосили на їхній почесній місії: пропаганді здорового способу життя єдності та миру в нашій країні.

Від імені учасників естафети виступив Євген Фурс, подякувавши за теплий прийом та наголосивши, що в команді люди з усіх куточків нашої країни, а девізом їх є вислів “Гармонія починається з мене”. Окрім того, поченим гостям вручили медаль факелоносця, зі зворотнього боку якої слова засновника руху Шрі Чинмоя.

Він присвятив все своє життя поширенню ідеалів гармонії і єдності у світі, започаткувавши багато ініціатив, які об’єднали людей різних культурних традицій заради спільної праці для покращення світу. Шрі Чинмой вірив, що спорт є могутнім інструментом для поширення гармонії у світі.

Дітлахи зі спортивних шкіл Черкащини теж долучилися до естафети, та отримали символічні знаки єдності всесвітньої естафети у вигляді печаток, які символізували країни світу, де активно пропагують цей рух.

IMG_2143