Черкасиводоканал перевіряє містян на надмірне споживання води

Черкасиводоканал перевіряє містян на надмірне споживання води
в Новини

Працівники КП «Черкасиводоканал» продовжують роботу по виявленню безоблікового споживання з поливних мереж виведених з підвальних приміщень.Інспектори та контролери проводять інвентаризацію мереж як приватного сектору, так і багатоквартирних будинків. Протягом липня-серпня перевірено 413 будинків, інформує прес-слежба КП “Черкасиводоканал”.

Системна робота триває третій рік поспіль. Але, на жаль, під час обстежень споживачі зустрічають працівників досить непривітно, навіть агресивно.

Це пов’язано з тим, що мешканці сприймають подібні дії як обмеження у водокористуванні. Насправді, ці роботи направлені на спонукання до раціонального споживання води, адже безоблікове суттєво впливає на собівартість послуги.

Щодня підприємством подається для споживачів близько 70 тис. м3 питної води, з  якої 20-25% втрачається  у зв’язку з несанкціонованими приєднаннями та безобліковим водоспоживанням. Мешканці повинні розуміти, якщо не усунути витрати, то за них ми всі разом будемо платити. При 100% обліку за спожиті послуги, ми отримаємо реальний тариф і будемо сплачувати тільки за фактично спожиту воду за реальною ціною.

Саме для цього працівники служби обліку реалізації води і стоків, проаналізувавши споживання води, згідно графіку обстежують та попереджають власників про порушення. Вони складають акти та розсилають листи управляючим будинків СУБ, ОСББ та ЖБК з попередженням обладнати засобами обліку свої поливні крани.

Особливо черкащани зловживають безобліковим використанням води у літній період. Мешканці багатоповерхівок поливають прибудинкові території, миють автотранспорт та використовують питну воду в інших цілях. На підприємстві розуміють, що благоустрій повинен бути в належному стані, але керівники СУБів, ОСББ та ЖБК повинні встановити засоби обліку та звернутися до водоканалу для їх реєстрації.