Черкаська компанія розробила унікальну концепцію будівництва житла для вимушених переселенців

Черкаська компанія розробила унікальну концепцію будівництва житла для вимушених переселенців
в Новини

Як в умовах війни вирішити питання із житлом для внутрішньо переміщених осіб, врахувавши при цьому найважливіші критерії: швидкість будівництва, надійність та комфорт, а головне – доступну вартість? Альтернативне рішення усіх цих питань днями запропонувала черкаська проектно-будівельна компанія «Агропроект». Вона спроектувала житловий комплекс, використавши власну технологію будівництва. Яку саме, розповідають фахівці компанії.

За словами представників підприємства, замовники розглянули пропозиції семи компаній, серед яких концепція «Агропроекту» найбільше відповідала вимогам. 

Згідно проекту, житловий комплекс має поверховість від п’яти до шести поверхів, у якому може розміститись орієнтовно 1640 мешканців. Площі приміщень відповідають вимогам чинного законодавства. Крім того, у проекті врахована ініціатива президента України Володимира Зеленського – житло оснащене надійним укриттям із розосередженими виходами назовні. Враховані можливості для маломобільних груп населення, зокрема, в укриття можна спускатися ліфтом.  Підземний поверх також включає в себе санітарно-побутові приміщення, кімнати для розташування триярусних ліжок та інше. 

Засновник проектно-будівельної компанії В’ячеслав Жигайло роз’яснює, що будувати тимчасове житло недоцільно, тому проект житлового комплексу належить до довговічної будівлі, основна технологія якої – збірний залізобетон. 

Переваги технології

«Ми напрацювали оптимальний варіант – збірний залізобетон. Завдяки своїй надійності та якості він може використовуватись як в промисловому, так і в житловому будівництві та не вимагає великих витрат, порівняно з монолітним будівництвом. Конструкція збірної залізобетонної плити являє собою виріб з бетону, армований металом. Армування виконують у вигляді сітки зі сталевої арматури. З неї в’яжуть каркас і заливають бетонним розчином. Завдяки розрахункам наших проектантів, у конструкції використовується мінімум металу, лише для армування, що дозволяє значно заощадити кошти, адже метал станом на сьогодні є дороговартісним. Залізобетон міцніє протягом 100 років, після чого може простояти ще значно довше, – прокоментував В’ячеслав Жигайло. – Тобто корозії такі будинки не піддаються, необхідності дотримання пожежних норм немає, бо у збірному залізобетоні вони вже дотримані. Великий плюс – швидкість зборки. Коли конструкції готові, то на будівельному майданчику бригада збирає такий будинок у найкоротші терміни». 

Збірний залізобетон

Крім того, така технологія дозволяє додатково оздоблювати зовнішні панелі: утеплювачем, штукатуркою, вставити вікна безпосередньо на виробництві, а не на будівельному майданчику. 

За словами представників проектно-будівельної компанії, досвід виробництва вони почерпнули у німецьких колег. Сама ж компанія працює на ринку вже понад 12 років.

В основному підприємство працює за напрямком комерційного будівництва: проектує і будує ангари, склади, заводи, зерносховища. За час існування підприємству вдалося побудувати понад 12 масштабних проектів національного значення. Спроектували та побудували шість насіннєвих заводів з кукурудзи. Замовниками такого будівництва стали компанії: «Євраліс Семенс Україна», «Агропромислова компанія Маїс», «Maïsadour Semences», компанія «Bayer», завод з переробки кукурудзи «SEED CORP» та інші. 

Тож свій досвід будівництва та проектування, надійність технологій підприємство успішно застосувало, аби розробити проект житлового будівництва для переселенців. 

Чому саме проектно-будівельна компанія «Агропроект»

Проектно-будівельна компанія «Агропроект» працює в тандемі зі ще двома дочірніми компаніями: Завод «Буддеталь» та ПБК «СтройТрейд». Завдяки такому співробітництву замовник будівництва отримує усі необхідні послуги: від вдало підібраної земельної ділянки для будівництва з урахуванням усіх необхідних комунікацій і транспортних сполучень, отриманню дозвільних документів, проектування, виготовлення необхідних конструкцій до самого будівництва. Тобто виконання всіх робіт та отримання готового до роботи об’єкта під ключ. 

Директор ПБК-«СтройТрейд» Олександр Походенко відзначає, що замовнику не потрібно звертатись від одного виконавця до іншого. 

«Проектувальники працюють як із виробниками збірного залізобетону, так і з будівельниками, в результаті чого на виході отримуємо саме той проект і ту деталь, яка необхідна для будівництва об’єкту, – розповів Олександр Походенко. – А всі потужності наших компаній розташовані на місці, що значно спрощує процес роботи».

Також додав, що повний спектр послуг – це ще один важливий момент, завдяки якому вдається заощадити від 30% коштів, не втративши при цьому якість. 

Наприклад, до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вартість житла монолітного будівництва коштувала від 17 тисяч гривень за квадратний метр, а вартість житла із збірного залізобетону – 12 тисяч гривень за квадратний метр. Отже, вартість одного монолітного будинку буде в півтора рази дорожчою за аналогічний будинок зі збірного залізобетону. У цьому переконані інженери компанії. 

Щодо переваг співпраці з групою компаній варто додати й індивідуальний підхід до кожного об’єкту. За допомогою правильних розрахунків та обраної технології проектувальники можуть розробити концепцію будівництва будь-якої складності. 

«Якщо більшість заводів пропонують стандартні розміри збірного залізобетону, то ми можемо виготовити індивідуальний розмір, прорахований та виготовлений виключно під необхідний об’єкт»,- уточнює Олександр.

У «ПБК- Агропроект» переконані, що найбільша цінність усіх трьох підприємств – це фахові спеціалісти. Їх досвід вони сьогодні пропонують, аби відновити країну, підтримати аграрно-промислову сферу держави. Тому компанія звертається до аграрного та сільськогосподарського сектору і пропонує свої вміння для будівництва необхідних об’єктів. Бо наша компанія – це ключ до вашого успіху, а отже і до успіху країни.

З пропозиціями співпраці звертайтесь за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 118. Телефон: (068) 690 72 64.

*реклама

Реклама