Черкаська мисткиня присвятила виставку мальовничому краю

Фото Стрельчука Олександра

Фото Стрельчука Олександра

в Новини

Сьогодні в Музеї Кобзаря відбулося відкриття персональної виставки „Добрий-День Тобі! О! Країно Моя!” черкаської мисткині Лесі Корж. Виставка присвячена мальовничій Черкащині і діятиме впродовж червня-липня 2015 року, пише “Про головне”.

Більшість творів на виставці представляються вперше – це роботи різних серій та технік (акварель, холодний батик та олійний живопис) виконані впродовж 1998 -2015 років. Під експозицію задіяно всі зали музею, в кожному з них сформовано власну концепцію. В творчості автор свідомо націлений на пошук національної форми в образотворчому мистецтві, і тому синтезує в своєму баченні українського символізму грані різних стилів: іконописність та реалізм, експресивність та площинність, наївність та модерн.

Основний лейтмотив арт-проекту „Добрий-День Тобі! О! Країно Моя!” звучить заклично і миротворче, впроваджуючи глядача до динамічності, легкості та безпосередності сприйняття життя в усіх його проявах, немов нагадує просту істину єдності Людства з Природою і Творцем.

Довідково: Корж Леся Богданівна народилась 17 червня 1979 року в м. Хуст Закарпатської області у сім’ї митців. Батько – відомий український скульптор Богдан Корж. Працює в жанрах: скульптурний портрет, медальєрне мистецтво, монументальна скульптура. Мати – заслужений художник України Людмила Корж-Радько. Живописець. Графік.

3
Фото Стрельчука Олександра

Середню професійну освіту Леся Корж отримала в Ужгородському коледжі прикладних мистецтв ім. А.Ерделі (1994-1998 роки). В 1998 році вступила до Львівської Національної академії мистецтв, де навчалась на відділі «Художня кераміка». У 2004 році, захистивши  магістерську кваліфікаційну роботу «Педагогічна діяльність М.Бойчука в Київській академії мистецтв (1917-1922 р.р.)» та дипломну роботу декоративну пластику виставкового характеру  «Сліди часу», отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», здобула кваліфікацію художника кераміки, дослідника, викладача.

2
Фото Стрельчука Олександра

Відразу після завершення навчання розпочала педагогічну діяльність в Київському національному університеті технологій та дизайну, на факультеті ринкових, інформаційних та інноваційних технологій (м.Черкаси), де і працювала на посаді старшого викладача з 2004 по 2010 рік. В 2011 році працювала на посаді старшого наукового співробітника в КУ «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради. З 2012 року – член Національної спілки художників України.

Реклама