Черкаська ОВК надала протокол результатів виборів до Черкаської облради

Черкаська ОВК надала протокол результатів виборів до Черкаської облради
в Новини

У ніч з 4 на 5 листопада відбулася перевірка протоколів з виборів до Черкаської обласної ради членами обласної виборчої комісії за присутністю представників ЦВК. У результаті виявили невідповідність даних протоколів районних ТВК з даними, встановленими 4 листопада.

Тому обласна виборча комісія постановою № 77 «Про розгляд змін до протоколу про результати виборів депутатів Черкаської обласної ради у багатомандатному виборчому окрузі» скасувала постанову № 76 від 4 листопада «Про встановлення результатів виборів».

Офіційна причина невідповідності – помилки допущені в результаті технічного збою обчислювальної техніки.

Опісля, згідно цієї постанови, було складено протокол з новими результатами виборів із поміткою «Уточнений».

Так, за уточненими результатами в обласну раду проходять такі партії:

БПП «Солідарність» –   18 мандатів,

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» – 16 мандатів,

ВО «Батьківщина» – 13 мандатів,

«Радикальна партія Олега Ляшка» – 10 мандатів,

«Відродження» – 8 мандатів, «Свобода» – 7 мандатів,

«УКРОП» – 7 мандатів,

«Партія ветеранів Афганістану» – 5 мандатів.

PROTOKOL

Перевірці передувала заява політичних сил про те, що Черкаська обласна ТВК проголосувала за протокол, дані якого були сфальшовані. Зауважимо, що виявлені у результаті перегляду протоколів, цифри відповідали паралельному підрахунку голосів, який проводили політичні партії. Згідно них до облради не проходить партія «Опозиційний блок», проте потрапляє «Партія ветеранів Афганістану» та «УКРОП».

Також 4 листопада на засіданні обласної ТВК було повідомлено про зникнення печатки, окрім цього був відсутній голова комісії Микола Свергунов. За попередньою інформацією, зараз він перебуває в Києві. Натомість печатку знайти вдалося. Вона лежала у сейфі прикрита документами.

Тим часом, партія «Опозиційний блок» оприлюднила заяву, в якій йдеться про те, що на членів обласної виборчої комісії здійснюється тиск.

Повідомляє Громадянська мережа “ОПОРА”.