Черкаська школа №26 першою в місті пройшла інституційний аудит (ВІДЕО)

Черкаська школа №26 першою в місті пройшла інституційний аудит (ВІДЕО)
в Новини, Освіта і наука

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 ім. І. Ф. Момота на початку 2021 року першою в місті пройшла інституційний аудит – нову процедуру вивчення діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл. Аудит тривав із 2 до 15 лютого.

Зазначимо, інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти вивчають освітні та управлінські процеси. Роботу школи оцінювали за чотирма напрямами: освітнє середовище,система оцінювання учнів, педагогічна діяльність та управлінські процеси.

photo_2021-02-19_14-34-51 (2)

Важливою частиною аудиту школи було дослідження думки учасників освітнього процесу: що учні та їхні батьки кажуть про якість освіти у їхній школі, якою є думка вчителів.

“Інституційний аудит має на меті проаналізувати та оцінити якість освітньої діяльності школи та надати закладу рекомендації і підтримку у вдосконаленні його роботи. Наші експерти впродовж двох тижнів спостерігали за освітнім середовищем, за поведінкою та спілкуванням учнів під час перерв, за процесом навчання тощо”, – розповідає начальниця Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць. 

Проводили інституційний аудит представники Управління Служби та незалежні експерти, серед яких – вчителі, директори і заступники директорів шкіл з різних населених пунктів області. photo_2021-02-19_14-34-51

Директорка Черкаської загальноосвітньої школи №26 Галина Титаренко зазначила, що аудит у їх школі пройшов відкрито, доброзичливо та толерантно.

“Експерти вивчили наші управлінські освітні процеси, сказали про наші сильні сторони та дали рекомендації щодо усунення слабких аспектів діяльності нашої школи. Ми  вже розробили свою стратегію розвитку школи та основні напрями роботи, серед яких – впровадження STEM-технологій, навчання командній роботі та національно-партіотичному вихованню”, – розповідає Галина Титаренко. 

Такі рекомендації не є ультимативними, вони залишають школі право на власний розсуд вирішувати, як будувати свою діяльність після проведення аудиту. Завдяки йому школа зможе врахувати потреби дітей, їхніх батьків, удосконалити ефективність роботи адміністрації школи та побачити прогрес у розвитку своїх учнів та педагогів.

За словами Оксани Компанієць, загалом ДСЯО у 2021 році проведе оцінювання якості освітньої діяльності в 265 закладах освіти України. У Черкаській області аудит планують провести у 13 школах. Із планом проведення аудитів можна ознайомитись ТУТ.

Детальніше про це дивіться у нашому відео: