Черкащанка працює над створенням Музею української пісні

Черкащанка працює над створенням Музею української пісні
в Новини

Заслужена співачка Українки, уродженка села Матусів Шполянського району Руслана Лоцман виступає ініціатором створення в Києві Музею української пісні.

Про це інформує Всеукраїнська незалежна суспільно-громадська газета “Козацький край”.

Засновниця ГО «Народна філармонія», яка дала у зоні АТО більше 500 благодійних концертів, переконана, що й українська культура та її історія – це зброя України у боротьбі за незалежність.

– Власне, ідея створення Музею української пісні зародилася в директора Українського дому Юрія Стельмащука, а ми вже з Валентиною Ковальською та всією «Народною філармонією» її підхопили і почали реалізовувати. Тому дуже сподіваємось на співпрацю у плані виділення приміщення, — каже співачка. — Бо матеріалу насправді накопичили дуже багато, а от розмістити його на постійній основі поки що не вдається. У планах — зібрати якомога більше музичної спадщини України під одним дахом. Це і платівки, і власні речі композиторів чи співаків, і публікації про них, та найголовніше, чим займаються тут нині, це — відеосюжети з тих місць, де народилися та жили українські співаки чи музиканти.

Дівчина їздить по регіонах, де є автентичні творчі колективи, де вивчає та записує українську народну творчість. ЇЇ мрія, щоб це був музей-театр, тобто він має бути інтерактивний.

“Ми виграли грант Українського фонду культури, і завдяки цьому вже відзнято 12 відеороликів із різних куточків нашої співочої України. Тож сподіваємось, що й ця крига скресне, а наша пісня зазвучить ще голосніше”, – зазначає Руслана.