Черкаські археологи показали свої знахідки під Замковою Горою

Черкаські археологи показали свої знахідки під Замковою Горою
в Новини

Під час розкопок на території черкаського Подолу (по вул. Гагаріна, 60), археологи здобули знахідки, які відноситься до доби пізнього середньовіччя. Про це повідомили в Черкаському археологічному музеї Середньої Наддніпрянщини.

– Зима для археологів – зовсім не час для перепочинку від розкопок. В цей період дослідникам випадає кілька місяців для того, щоб підвести підсумок робіт минулого сезону, обробити та впорядкувати колекцію отриманих знахідок. Адже камеральна робота в археологічних дослідженнях не менш важлива, ніж самі розкопки. Саме цією роботою в фондах нашого музею зараз займається Дмитро Куштан, керівник Черкаської експедиції Інституту археології НАН України, – йдеться у повідомленні.

Більшість із здобутих знахідок під Замковою Горою відносяться до доби пізнього середньовіччя та ранньомодерного часу (XV–XVIII ст.). Це, здебільшого, фрагменти керамічних посудин та пічних кахлів.

Нині триває наукове опрацювання цієї колекції знахідок.

На першому етапі уламки миються, сортуються, потім чимало їх склеється й ми отримаємо цілі (або майже цілі) предмети. Далі здобуті матеріали будуть замальовуватися – ці ілюстрації ввійдуть до наукового звіту та майбутніх публікацій.

Після опрацювання археологічна колекція буде передана до Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини.