Черкаські гімнасти вийшли до фіналів чемпіонату світу

в Новини

На чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики, що триває в японському Кітакюшю, завершилася кваліфікація. За її підсумками визначилися фіналісти особистого багатоборства та в окремих видах. Спортсменам області Іллі Ковтуну та Назару Чепурному вдалось пройти далі. Про це повідомляє Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

Для 18-річного Ковтуна, і для 19-річного Чепурного це дебют на світовій першості.

До фіналу особистого багатоборства пройшли 24 спортсмени. Серед них – українець Ілля Ковтун, який увійшов до топ-5 із 83.565 бала в сумі. Лідером змагань став олімпійській чемпіон, японець Дайкі Хашімото, який випередив Іллю на 4.475 бала.

Найкраще Ковтуну вдалися поперечина, паралельні бруси та вільні вправи, за які він отримав 14.2 (8-ме місе), 14.7 (14-те) і 14.333 (11-те) бала відповідно. До фіналу у вільних вправах йому забракло 0.2 бала.

Із одним зі своїх топових снарядів у Іллі виникли проблеми. За нього українець заробив лише 13.766 бала, що стало 26-м результатом.

Завдяки результату Ковтуна Україна вдесяте поспіль буде представлена у фіналі чоловічого багатоборства.

До окремих фіналів кваліфікувалися по вісім найкращих гімнастів на кожному снаряді: максимум по двоє від країни.

За медалі в опорному стрибку боротиметься Назар Чепурний. Причому до фіналу він пробився з першим результатом серед усіх учасників – 14.833 у середньому за два стрибки. Стільки ж балів отримав олімпійський чемпіон-2012, південнокореєць Ян Хак Сон. Проте Чепурний мав вищу оцінку за перший стрибок – 14.966, тому очолив турніру таблицю.

Другий фінал в окремих видах для України здобув Ковтун. Він посів восьму позицію на поперечині з 14.2 бала та зачепився за останнє прохідне місце. Українець поступився лідеру на цьому снаряді, золотому медалісту Токіо-2020 Хашімото 0.433 бала.

Ковтун – перший українець за 16 років, який вийшов до фіналу на поперечині. Востаннє це вдавалося Валерію Гончарову в 2005 році, коли він завоював на цьому снаряді “бронзу”.