Черкаські лікарі просять збільшити заробітну плату

Черкаські лікарі просять збільшити заробітну плату
в Новини

Збільшити заробітну плату медичним працівникам відповідно до Закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” просять медпрацівники Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Як розповів лікар-хірург Ігор Гайда, з квітня цього року співробітникам мали щомісяця платити 27 тисяч гривень. Проте, додає він, колективним договором планують передбачити мінімальну зарплату, а збільшувати її за рахунок премій, інформує “Суспільне Черкаси”.

Ігор Гайда працює лікарем-хірургом у Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги. Розповідає, щомісяця отримує шість тисяч гривень заробітної плати. Цих грошей, аби забезпечити себе та родину, бракує. Тому, каже лікар, змушений, як і колеги, підпрацьовувати.

– Є навіть такі лікарі, які працюють таксистами. Лікарі з вищою освітою! Сьогодні він рятує життя, а завтра може завести вас з дому на роботу. Заробітна плата – це гарантія того, що в нас буде медицина. Медицина без лікарів і медичних кадрів – неможлива, – зазначив Ігор Гайда.

Відповідно до медичної реформи та Закону України про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, заробітну плату лікарям з 1 квітня мали підвищити до 27 тисяч гривень щомісяця. Лікар-хірург Ігор Гайда додає, що колективним договором, який нині обговорюють у закладі, хочуть передбачити мінімальну заробітну плату.

– Нам пропонують мінімальну зарплату із можливістю отримання премії до 250-ти відсотків від мінімальної зарплати, – підкреслив лікар-хірург.

Аби розібратися в цьому питанні, 74 медпрацівники лікарні звернулися до адвоката. Надія Івашкова пояснює, що зміни до закону про збільшення зарплати медпрацівникам ухвалили, але гроші до держбюджету не заклали.

– Як у нас буває, на жаль, дуже часто, коли приймаються закони, а потім не закладаються гроші у бюджет. Наша Верховна Рада та Кабінет Міністрів намагалися фактично відстрочити настанням цієї медичної реформи, і законом “Про бюджет на 2020 рік” передбачено, що ця норма тимчасово не діє у 2020 році, – наголосила Надія Івашкова.

Як розповів керівник Третьої міської лікарні Олександр Федорук, збільшити заробітну плату медпрацівникам цього року можна буде лише за рахунок виплати премій.

– Якщо попередня угода обмежувала рівень нашої премії до 50-ти відсотків, то зараз ми заклали сюди пункт, що рівень премії не обмежується. Жодним чином цей наказ не стосується нашої тарифної сітки. Наша тарифна сітка як була так і є – її основа бюджет на 2020-й рік, – додав Олександр Федорук.

Адвокатка Надія Івашкова говорить, що звертатиметься із запитом до Кабінету Міністрів України.