
Понад 100 тисяч переселенців проживає в Черкаській області

У Смілі створили сторінку полеглих захисників

На Черкащині судитимуть учасника терористичної організації «ДНР»

З квітня запрацюють е-рецепти на ліки

У Черкасах судитимуть водія, через якого в ДТП загинула жінка

Черкащани попрощалися із військовим, який загинув на Донеччині

«Море» і «Люди ідуть від людей»: Сергій Асафатов 5 квітня співатиме для черкащан

ЗСУ знищили пʼять ворожих танків та понад 400 окупантів

Черкаські багатоборці здобули 11 призових місць на Чемпіонаті України

Збитків на 235 млн грн: на Черкащині підприємець незаконно видобував корисні копалини

Кілька будинків міста будуть без холодної води

У Черкасах під час руху загорілася автівка

На Черкащині недобросовісний орендар два роки не сплачував за землю

Рятувальники Черкащини отримали новий пожежний автомобіль
- Новини
- Понад 100 тисяч переселенців проживає в Черкаській області
Черкаські ліси почистили від сухостою

У чотири рази скоротилася площа сухостоїв у лісових масивах Черкаського лісгоспу. Це результат роботи лісівників, які проводять суцільні та вибіркові санітарні рубки. А на тому місці насаджують молодий здоровий ліс.
З усиханням лісів борються давно. Але останніми роками ця проблема постала надзвичайно гостро. Причин декілька. Із них найдошкульніша нині – заселення омели австрійської. Це рослина-паразит, від якого дерево може всохнути за рік.
«Звідки вона взялася, ніхто не знає. З’явилася 7-8 років тому тут у нас на Черкащині. Це аномальне явище», – відзначив директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.
Досліджувати цю аномалію приїжджали науковці із Києва. Вони визнали, що це справді паразит. Як протидіяти йому, невідомо. Поки що є лише один спосіб – видаляти заражені осередки із лісового масиву. Тому черкаські лісівники активно ведуть санітарні рубки. Хоч вони й збиткові, але дають можливість зберегти і відновити насадження.
Зараз омелою австрійською вражені близько 12% насаджень Черкаського лісгоспу. Найгірша ситуація в Дахнівському і Руськополянському лісництвах. Ще 4 роки тому сумне лідерство утримувало Тясминське лісництво, але після проведеної роботи там вдалося покращити справи.
Всихає ліс і навколо черкаського сміттєзвалища. Воно розташоване всередині Черкаського бору.
«Очевидно, продукти розкладання відходів також позначаються на здоров’ї лісу. Дається взнаки і зниження рівня ґрунтових вод, і викиди шкідливих виробництв у Черкасах, хай їх і не так багато. Це ослаблює ліс, робить його вразливим до хвороб», – констатував головний лісничий Черкаського лісгоспу В’ячеслав Шако.
Щоб виявити динаміку всихання лісів та на власні очі побачити ситуацію в масиві, керівники лісгоспу провели авіаогляд Черкаського бору. Результатом залишилися задоволені. Картина змінилася на краще. Але роботи ще багато.
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства
