Черкаські лісівники показали новенькі “Форди” і ліквідували умовну пожежу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Черкаські лісівники показали новенькі “Форди” і ліквідували умовну пожежу (ФОТОРЕПОРТАЖ)
в Новини, Чергова частина

Сьогодні у Дахнівському лісництві Черкаського лісгоспу лісівники та рятувальники провели комплексні тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. 

За легендою низову пожежу виявили працівники Дахнівського лісництва під час патрулювання лісових насаджень. До ліквідації “надзвичайної ситуації” залучили 17 одиниць техніки, пожежників та рятувальників.

DSC08997

Такі навчання мають велике значення, кажуть лісівники, адже у них відпрацьовуються ті моменти, які потім складно відтворити у “бойових” умовах в реальних ситуаціях.

DSC08980

У ході навчань було презентовано Лісовий пожежний патруль – 5 нових автомобілів Ford, що обладнані пожежними модулями, квадрокоптерами, радіостанціями, GPS-трекерами та іншим сучасним устаткуванням. Лісовий пожежний патруль функціонуватиме у п’ятьох лісгоспах, де переважають хвойні насадження (Черкаський, Золотоніський, Канівський, Чигиринський та Смілянський). Вартість одного такого позашляховика – близько 800 тисяч гривень. Придбані вони за власні кошти підприємства.

DSC09094

– Наявність такого патруля дуже ефективна і корисна, зокрема, і у плані профілактичної роботи щодо попередження лісових пожеж. Черкащина – перша з областей, яка на такому рівні впроваджує цей вид патрулювання, хоча вона далеко не найбагатша на ліси. Добре, що місцеве управління знаходить кошти і можливість закуповувати такі автівки, – зазначив присутній на заході заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

IMG_20180409_134148

У соцмережах громадськість вже тривалий час турбується щодо вартості цих машин, адже новенькі “Форди” недешеві.

– Треба закуповувати ті авто, які будуть ефективні для вирішення тих чи інших питань. Ці автомобілі повністю відповідають технічним характеристикам, що потрібні для гасіння лісової пожежі, – каже головний лісівник країни.

З іншого боку, говорить він, варто звернути увагу на країну-виробника.

– Сьогодні російський автопром пропонує нам іншу цінову політику в даному розрізі, але будучи державою, яка фактично у стані війни, купувати машини, які виробила країна-агресор, я думаю, ми не маємо права, – додав Володимир Бондар.

DSC09061

DSC09063

DSC09054

DSC09047

DSC09042

DSC09024

DSC09018

DSC09080

DSC09096

DSC09007

DSC09092