Черкаські школярі замовляють ”мінування” навчальних закладів в інтернеті

Черкаські школярі замовляють ”мінування” навчальних закладів в інтернеті
в Новини

Правоохоронці області встановили, що черкаські школярі замовляють “мінування” шкіл в інтернет-спільноті. Про це повідомляє поліція Черкаської області.

Школярі заради скасування навчального процесу та розваги замовляють ”мінування” в інтернеті.

Підлітки фільмують на відео, як вибухотехніки та кінологи, а також інші служби перевіряють приміщення й публікують звіт організатору у російському телеграм-чаті, мовляв, все вийшло.

Натомість ”адміни” обіцяють, що таких дітей ніхто й ніколи їх не вирахує. Проте, кіберполіцейські та оперативники викрили вже не одного неповнолітнього на якого чекає покарання як мінімум – чималий штраф на батьків.

Наразі слідчі проводять санкціоновані обшуки за місцями проживання порушників й вилучають ґаджети та комп’ютери із доказами їхньої протиправної діяльності.

Також, від учора поліцейські організували в усіх навчальних закладах уроки зі школярами з метою роз’яснення про кримінальну та адміністративну відповідальність за неправдиві ”мінування”. Вони наголошують на недопустимості участі дітей в телеграм-чатах та телеграм-каналах, де за необізнаності та своєї легковажності стають учасниками гібридної війни.

Возможно, это изображение (1 человек, стоит и в помещении)

”Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, чи інших дій, що загрожують безпеці громадян, відповідно статті 259 Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі на строк від 2 до 6 років. Якщо об’єктами стали, наприклад, заклади охорони здоров’я, чи школи – від 4 до 8 років. Щонайменше, батьки можуть заплатити штраф, коли на них складуть протокол за статтею 184 КУпАП”, – коментує Євген Карнаушенко, начальник ювенальної превенції ГУНП в Черкаській області.

Возможно, это изображение (12 человек и люди стоят)