Черкаські власники елітних авто сплатили понад 3,3 млн. грн транспортного податку

Черкаські власники елітних авто сплатили понад 3,3 млн. грн транспортного податку
в Новини

За січень – вересень 2015 року до місцевого бюджету Черкас надійшло понад 3,3 млн. грн. транспортного податку, з них у вересні –  майже 217 тис. гривень. Із загальної суми надходжень майже 3 млн. грн. сплатили фізичні особи, які володіють елітними легковими машинами. Про це повідомила заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Анна Білик.

Вона нагадала, що з 1 січня 2015 року платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Цей податок повністю надходить до бюджету місцевої громади, на території якої зареєстроване таке авто.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Юридичними особами сплата здійснюється авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

За повідомленням ДПІ у м. Черкасах