Черкаських письменників хочуть виселити з орендованого ними приміщення

в Новини

Черкаську обласну організацію Національної спілки письменників України хочуть виселити з приміщення по вул. Хрещатик, де вони проводили свою культурно-просвітницьку діяльність. 

Довгий час у цьому приміщення вони перебували, сплачуючи символічну орендну плату в 1 гривню. Проте ситуація змінилася, орендну плату підняли і для творчої спільноти вона стала непосильним тягарем, внаслідок чого вони “обросли” боргами.

Управління по експлуатації Будинку рад, яке підпорядковане обласній раді, звернулося до Господарського суду із позовною заявою про стягнення заборгованості та виселення із приміщення обласної організації Національної спілки письменників.

Читайте також: “Ми знову ходимо з простягнутою рукою”, – Валентина Коваленко про виживання творчих спілок

Про недофінансування обласного осередку НСПУ неодноразово наголошувала черкаська поетеса, депутат Черкаської обласної ради Валентина Коваленко. 

– Завжди донині обласна рада була захисником інтересів творчих спілок, тому приміщення комунального майна давали в оренду національним спілкам за символічну 1 гривню, оскільки письменники, як ви знаєте, люди хоч і духовно багаті, але переважно дуже скромного достатку. Проте нинішня влада встановила високу оренду. Зрозуміло, що наросли борги, 8293 гривень, хоч за мірками більшості високопосадовців – це смішна сума, яку вони за вечір можуть «спустити» у ресторані, – написала на своїй сторінці у “Фейсбуці” Валентина Михайлівна.

Коли ж з’явилась позовна заява, Валентина Коваленко звернулася до голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, який відгукнувся і виділив власні кошти.  Але було подано новий позов на 750 грн і виселення письменників, хоча на момент судового засідання спілка погасила весь борг, проте позовну заяву не відкликали.

– Письменники Шевченкового краю просто стали заручниками гонки “властьімущих” за перерозподілом майна: комусь «впало в око» приміщення в історичній частині центру міста, – припускає екс-голова облради.