Черкаський “Богдан” передав 10 санітарних атвомобілів для Міноборони

Черкаський “Богдан” передав 10 санітарних атвомобілів для Міноборони
в Неоголошена війна, Новини

Сьогодні на автозаводі “Богдан” відбулася передача 10 санітарних автомобілів, виготовлених на замовлення Міністерства оборони України.

Завдання такого авто – транспортування поранених та хворих від медичних підрозділів військових частин до військових шпиталів та цивільних лікарень.

Він розрахований одночасно на 8 легкопоранених у сидячому положенні або 4 лежачих тяжкопоранених. Можливі й комбіновані варіанти. За рахунок невисокої посадки забезпечено зручне завантаження хворих. У кабіні водія є кондиціонер, мінімізовано ризик потрапляння всередину санітарної частини бруду й пилу. Крім того, він розрахований на бездоріжжя.

DSC08996

– Сьогодні ми передаємо першу партію. Всього по контракту цього року маємо виготовити 100 автомобілів такого типу, – зазначив директор підприємства Владислав Сопіт. – У подальшому плануємо не зупинятися, і протягом трьох місяців замовлення буде виготовлено.

DSC08998

Начальник представництва державного замовника Микола Ковтун зазначив, що корпорація “Богдан”, зокрема, й черкаський автоскладальний завод, бере участь у 12 програмах Міністерства оборони і створює військовий продукт. Крім того, вона приймає участь у поставках вантажно-транспортних автомобілів для ЗСУ. Вже поставлено 120 таких машин. Також завод модернізує окремі автівки.

Усі програми “Богдан” виконує відповідно до технічних вимог замовника. При цьому, до укладання контракту, вони реалізуються за обігові кошти підприємства. Наразі ж уже укладено 4 договори.

Цей військовий автомобіль пройшов усі випробування, в тому числі в зоні проведення АТО в Донецькій та Луганській областях. Військові медики дуже високо оцінили технічні характеристики цього автомобіля. Вартість однієї такої машини – під грифом “таємно”. Гарантія на таку машину – стандартна: три роки або 100 тисяч кілометрів.

DSC09006

Представник військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, військовий медик Павло Мацера зауважив, що наразі у Збройних сил є велика потреба у санітарному транспорті.

– Заводом буди усунуті всі недоліки, вказані нами після випробувань, – зазначив він. – Звичайно, під час експлуатації в реальних умовах можуть виникнути певні зауваження, однак підприємство показало, що готове над ними працювати.

DSC09002

Загалом, можна сказати, що це перший автомобіль незалежної України, який став ланкою медичного транспорту. За часів СРСР такого не було, – зауважив представник заводу. У його розробці брали участь військові, що робило його ще комфортнішим саме для використання у бойових умовах.

DSC08986