Черкаський підприємець Араік Мкртчян розповів про корупцію у Держгеокадастрі Черкаської області (відео)

Черкаський підприємець Араік Мкртчян розповів про корупцію у Держгеокадастрі  Черкаської області (відео)
в Новини

Сьогодні черкаський підприємець Араік Мкртчян у студії “ВиЧЕрпно” розповів про факти корупції у стінах обласного Держгеокадастру, а також звернувся до Президента України, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури та Служби безпеки України із проханням навести у цій державній структурі лад.

Причиною такого звернення є ситуація, яка склалася навколо СТОВ “Дружба”, що знаходиться у селі Боровиця Чигиринського району. За словами Араіка Рафіковича, підприємство орендує 2400 гектарів землі, близько 300 із них є державними. У лютому 2007 року підприємство підписало договір на 10 років оренди землі. Тепер за продовження терміну дії договору за один гектар землі вимагають 150 доларів. Всього там 295 гектарів. Тобто вартість переоформлення землі сягає 45 тисяч доларів. З листопада 2016 року, згідно новим вимогам законодавства, підприємство почало сплачувати 8% за оренду землі замість 3%.

“Ми дотримуємось всіх вимог законодавства, вчасно сплачуємо податки. Те, що зараз твориться у Держгеокадастрі — це беззаконня. Це треба припинити. Ситуація складається таким чином, що поки не даси хабар — землю не можна переоформити. Приносиш документи, а тобі у відповідь висловлюють претензії щодо розділових знаків у документах і повертають їх назад. Спілкування закінчується на тому, що нам говорять: “Якщо ви не дасте хабар, то ми цю землю роздамо учасникам АТО”, – говорить підприємець.

Стосовно роздачі землі АТОвцям, Араік Рафікович зазначає, що зараз у селі Боровиця Чигиринського району землі вже отримали 13 учасників бойових дій на Сході країни. 17 людей зараз стоять у черзі, але отримати земельні ділянки вони не можуть через тяганину з Держгеокадастром.

Також пан Мкртчян звернув увагу і на те, що коли тільки СТОВ “Дружба” прийшло у село, то цей населений пункт був у боргах:

“Ми розрахувалися із людьми, розрахувалися і з державою, зараз село значно піднялося у своєму розвитку. Сьогодні у нас працюють 100 осіб і це є найбільшим показником у районі. На підприємстві числиться більше 570 голів великої рогатої худоби і цей показник ми постійно збільшуємо. А тепер, поки ми не даємо хабар, нам говорять: “Хто ви такі”.

Тож Араік Мкрчян звернувся до керівництва країни з проханням навести лад у держустанові.

“Зараз в.о. начальника цього управління Ольга Залога, але я знаю точно, що “ноги ростуть” з Києва. Тож шановне керівництво країни, приберіть їх з Черкаської області, бо ми мовчати не будемо”, – говорить він.