Черкаським спортсменам з кульової стрільби потрібен новий тир. У старому – розвитку ніякого

Черкаським спортсменам з кульової стрільби потрібен новий тир. У старому – розвитку ніякого
в Новини, Спорт

sport.pl.ua

Тренуватися в занедбаному та далеко недосконалому тирі, і при цьому завоювати олімпійську медаль – ще треба зуміти. Тому, щоб у Черкаській області спортсмени з кульової стрільби мали більше можливостей для розвитку та отримували олімпійські медалі, потрібні нормальні умови, і, в першу чергу, інший тир. Заслужений тренер України, майстер спорту СРСР зі стрільби кульової, тренер срібного олімпійського призера Сергія Куліша Віктор Нагній висловив свої пропозиції про створення оптимальних умов для спортсменів.

Тир, у якому займаються черкащани, раніше належав школі № 26. Зараз він на балансі Дитячої спортивної школи № 2 і являється єдиним тиром для спортсменів з кульової стрільби. Спочатку він був призначений для воєнної підготовки і має лише 5 робочих місць. Санітарні умови теж бажають бути кращими.

– Звичайно, що розвитку ніякого. До кінця цього року пообіцяли облаштувати туалет і душ. Але сама база не дозволяє там розвиватися, і ремонт не допоможе, – говорить Віктор Нагній.

20160908_094126

Є проблема, але є і її вирішення. Віктор Нагній говорить прямо – потрібно розширятися. Приміщення колишньої тютюнової фабрики (ангар, який розташовується на першому поверсі та виходить на вул. Надпільну) можна облаштувати для заняття спортом із кульової стрільби.

– На базі тютюнової фабрики можна зробити дуже хороший тир, який міг би використовуватись не лише для нашої внутрішньої роботи, а й для проведення чемпіонату України з кульової стрільби. Якщо брати пневматику, то там можна облаштувати 60 місць, якщо МК – місць 20. Там дуже великі можливості. Звичайно, це можливо при наявності установок та всього іншого, що повинне бути для розвитку кульової стрільби, – говорить Віктор Анатолійович.

Заступник міського голови м. Черкаси Ігор Коломоєць запитав Віктора Нагнія, чим не підходить для занять з кульової стрільби тир 9-ї школи.

– Там такі ремонти зроблені… Якщо ми доробимо, а ми плануємо 50-метровий тир, то там взагалі буде ідеально, – говорить Ігор Анатолійович.

20160908_101026

На що Віктор Нагній відповів:

– Я не вважаю, що там ідеально. Тому що плитка на підлозі – це не ідеальні умови для спортсменів. Та й сенс в іншому: по-перше, це не наш тир, а школи № 9. У нас є лише один тир, про який я говорив. По-друге, умови у нашому тирі практично такі самі, як і в 9-їй школі, але без косметичного ремонту. Якщо зробити “косметику” у нас, то буде не гірше. Але це нічого не вирішить.

Віктор Нагній наголосив, що потрібна відстань 50 метрів і збільшення кількості місць для спортсменів.

– Одне з приміщень колишньої тютюнової фабрики для тиру підходить більш ніж. Навіть для таких змагань як чемпіонат України з пневматики серед дорослих. Крім того, – зазначив Віктор Нагній, – колишня тютюнова фабрика – найкраще місце для проведення змагань, адже у нас центр міста і центр України. Це дасть можливість залучати інвестиції в місто шляхом спортивного туризму, адже на чемпіонат України приїздить близько 400 осіб.

Для міста така перспектива дуже заманлива. Та чи почує міська влада пропозицію заслуженого тренера України з кульової стрільби Віктора Нагнія, час покаже…