Черкаських підприємців закликають встановлювати касові апарати

Черкаських підприємців закликають встановлювати касові апарати
в Новини

Із 1 сiчня 2022 року значно розширилось коло суб’єктів господарювання, які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій. Про це нагадали сьогодні в податковій службі Черкаської області.

Запровадження обов’язкового РРО / ПРРО має на меті покращення процесу фіскалізації, як одного із механізмів детінізації економіки держави, збільшення надходжень до державного бюджету України та полегшення ведення господарської діяльності підприємцями малого та середнього бізнесу.

У першу чергу, нові правила стосуються ФОПів другої, третьої та четвертої груп платників єдиного податку, що здійснюють розрахункові операції. Від початку січня вони повинні мати РРО / ПРРО, незалежно від обсягу доходу і сфери діяльності.

Що ж таке РРО та ПРРО?

РРО – це класичний касовий апарат, який виконує фіскальні функції, веде облік кількості проданих товарів (наданих послуг) та передає інформацію про розрахункові документи і фіскальні звітні чеки в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку до органів Державної податкової служби України.

ПРРО – це програма, яку можна завантажити на будь-який пристрій (смартфон, планшет, ноутбук), що виконує ті ж функції що і звичайний РРО, але одразу передає інформацію по кожній операції на сервер ДПС України. Для ОС “Android” програму можна завантажити ТУТ, для ОС “Windows” – ТУТ. Для “iOS” програмне забезпечення ще перебуває в розробці.

Які дії має виконати підприємець для підключення ПРРО?

  • Підприємець та його місце роботи має перебувати на обліку в податковому органі.
  • ФОП має подати заяву через електронний кабінет на сайті ДПС України.
  • Зареєструвати програмне РРО, завантажене із сайту ДПС або інших приватних ресурсів.

Хто не зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО?

  • ФОПи платники єдиного податку першої групи (працюють на ринках, не мають найманих працівників);
  • платники податків, які працюють виключно в безготівковій формі банківських переказів;
  • підприємці, які здійснюють торгівлю товарами власного виробництва;
  • суб’єкти, які торгують на території сіл та селищ міського типу тощо (за виключенням підакцизних товарів).

За недотримання правил ФОПів штрафуватимуть. Так, на суб’єкта господарювання накладається штраф у розмірі 100 відсотків вартості продукту/послуги за перше порушення та 150 відсотків – за кожне наступне.

Чи дотримуються закону на Черкащині?

Начальник ГУ ДПС у Черкаській області Антон Царюк повідомив, що кількість ПРРО у порівнянні із минулим роком, збільшилась у 5 разів. Якщо станом на кінець грудня на Черкащині функціонували 734 таких програмних РРО, то на сьогодні – більше 4 тисяч. Кількість класичних РРО збільшилась на 10 %.

– Ми продовжуємо агітувати суб’єктів господарювання до виконання вимог законодавства. На базах центрів обслуговування платників податків по всій країні надають допомогу по встановленню і застосуванню цих програм. Наше основне завдання – максимально стимулювати підприємців до виконання законодавства”, – сказав Антон Царюк.

Реклама