Черкаський гідрометцентр виявив шкідливі домішки в повітрі

Черкаський гідрометцентр виявив шкідливі домішки в повітрі
в Новини

За період спостережень, із 24 по 29 січня 2022 року, було досліджено 395 проб атмосферного повітря. У цей період виялені шкідливі речовини, концентрації яких у повітрі перевищують їх гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом. Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного гідромецентру.

Проби відбирались чотири рази на добу в трьох районах м. Черкаси – центр; Дніпровський та Південно-західний мікрорайони.

Перелік шкідливих речовини, концентрації яких у повітрі перевищують їх гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом:

  • завислі речовини – у 1,3 рази у Дніпровському та Південно-західному мікрорайонах 24 січня:
  • діоксид азоту – у 1,3 – 1,8 рази – в центрі міста та Дніпровському мікрорайоні;
  • діоксид азоту – у 1,6 рази – в Південно-західному мікрорайоні 27 січня:
  • формальдегід – у 1,4 – 1,8 рази – по вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;

Більш детальна інформація по концентраціям основних забрудників повітря в цілому по місту приведена в таблиці:


Порівняно з попереднім тижнем, в цілому по місту рівень забруднення дещо зменшився за вмістом у повітрі завислих речовин та концентрацій діоксиду азоту і формальдегіду. Решта контролюючих забрудників повітря без суттєвих змін.

За прогнозом, погодні умови найближчими днями сприятимуть накопиченню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери. Переважатиме без суттєвих опадів погода з коливаннями температури від 4-9º морозу вночі до 1-3º тепла вдень. Спостерігатиметься слабкий вітер. Приземна інверсія у ранкові години не дозволить димовим факелам підприємств підніматись вгору. Рівень забруднення повітря буде підвищуватись. В період такої погоди, з антициклональним характером, підприємствам необхідно знижувати тоннажність викидів.