Черкасці отримали понад 4 тисячі довідок про доходи

в Новини

Фахівцями Державної податкової інспекції у м. Черкасах за січень – травень п. р. видано 4023 довідки про отримані доходи. “Із загальної кількості таких довідок 70% видано черкасцям, які планують скористатись державною субсидією для оплати комунальних послуг, решта довідок надана для заповнення декларації про доходи, одержані у 2014 році, оформлення візи для виїзду за кордон та з іншою метою”, – повідомив перший заступник начальника ДПІ у м. Черкаси Дмитро Таран.

Він нагадав, що Державна фіскальна служба України, відповідно до п.70.1 Податкового кодексу України, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків. До інформаційної бази Державного реєстру включаються такі дані про фізичних осіб: джерела отримання доходів, об’єкти оподаткування, сума нарахованих та/або отриманих доходів, сума нарахованих та/або сплачених податків, інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків. Джерелом надходження такої інформації є поданий податковим агентом (юридичною особою або фізичною особою – підприємцем) до територіальних органів ДФС податковий розрахунок за формою №1ДФ.

Отже, для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, фізична особа звертається особисто або через уповноважену особу до територіального органу ДФС за місцем свого проживання або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкту оподаткування. Для цього необхідно подати документ, що посвідчує особу та заяву встановленого зразка.

У разі подання заяви уповноваженою особою, необхідно пред’явити довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей про джерела доходів або доходи, та її копію, а також оригінал та копію документа, що посвідчує особу такого представника.

Контролюючий орган протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості з Державного реєстру.

Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням відомостей з Державного реєстру до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.

Для одержання довідки про доходи жителям м. Черкас потрібно звернутись до Центру обслуговування платників за адресою: м. Черкаси, вул.Хрещатик, буд.235, каб.101.

ДПІ у м. Черкаси