Литва передала Черкасам медпрепарати (ФОТО)

Литва передала Черкасам медпрепарати (ФОТО)
в Медицина, Новини

Близько 10 тонн медичних засобів сьогодні отримали в Черкаській обласній лікарні. Надалі їх розподілятимуть між медзакладами регіону.

Про це повідомила журналістка “Вичерпно”.

Запит до литовської організації робили саме черкаські волонтери. Список формували на основі потреб лікарень в умовах воєнного часу. Збором медикаментів займався проєкт “Sunrise”. Фінансував гумдопомогу фонд США “The Renew Democracy Initiative”.

“Ми дуже вдячні нашим товаришам із Литви, які допомогли усе це зібрати. Я ще з 24 лютого займаюся волонтерством і знаю, що навколо “гуманітарки” нині багато спекулянтів, багато чого не доходить до місця призначення. Мене люди-донатори знають, тому довірили координацію вантажу”, – зауважив волонтер Юрій Танцюра.

Серед доставленої “гуманітарки” – знеболювальні, протизапальні препарати, антибіотики, кровоспинні, медикаменти для розріджування крові тощо.

“Важливо, що прийшли ліки в таблетованій та ін’єкційній формах. До того ж, вони мають довгий термін придатності – до 2024-2025 років. Усі ці засоби знайомі нашим лікарям, вони апробовані часом, – констатує фармацевт Черкаської обласної лікарні Афанасій Абрамов. – У цій поставці всі ліки підібрано дуже професійно й грамотно, вони знадобляться в роботі.

Окрім цього, до обласної лікарні надійшли поживні батончики та ізотонічні напої.

За словами фармацевтів, цих препаратів вистачить максимум на півтора-два місяці. Лише деякі ліки, наприклад Хлоргексидин, зможуть використовувати довше – приблизно пів року.

“Для нас головне, аби все це дійшло тим, хто цього насправді потребує. Звісно, частина з цих медзасобів залишиться в Черкаській обласній лікарні, адже тут також перебувають наші воїни”, – розповідає волонтер Юрій Танцюра.