Черкаси – серед лідерів по перейменуванню топонімів

Фото тематичне

Фото тематичне

в Новини

Від початку широкомасштабної війни в 33 містах, які стали основою дослідження від «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine), в Україні перейменували близько 2200 топонімів. У них змінили назви вулиць, бульварів, площ, скверів та районів. Про це йдеться в публікації, оприлюдненій на сайті програми, передає пресслужба ЧМР.

Лідерами за кількістю перейменованих топонімів стали: Київ (237), Вінниця (232), Кривий Ріг (183), Кам’янське (182), Суми (179), Кременчук (142) та Черкаси (105).

«Перейменування топонімів – часом кропіткий процес, до якого потрібно підходити виважено. Так, змінені назви будуть не тільки ідентифікувати певну місцевість, але й формуватимуть нашу нову історичну свідомість, вільну від радянського минулого, – зазначає аналітик Програми Transparent cities/Прозорі міста» Вікторія Онищенко. – Результати дослідження свідчать про те, що процес “декомунізації” в українських містах рухається досить активно. Місцева влада та мешканці усвідомили необхідність відмовитися від використання пов’язаних з державою-агресором назв та шукають можливість зробити це ефективно».

Нагадаємо, наприкінці минулого року депутати Черкаської міськради підтримали перейменування близька 100 вулиць і провулків у місті.

Окрім того, більше тридцяти нових назв обрали для черкаських вулиць та провулків на засіданні топонімічної комісії, яке відбулося 5 січня. Частково планується замінити старі топоніми, які мають радянське або проросійське походження. Частково – найменувати нові вулиці міста. Усього на розгляд комісії виносилося близько 60 назв.