«Черкаси Українське Місто»: харківські ІТ-спеціалісти створили портал для переселенців

«Черкаси Українське Місто»: харківські ІТ-спеціалісти створили портал для переселенців
в Новини

ІТ-фахівці із Харкова, які зараз живуть та працюють у нашому місті, разом із місцевою командою створили портал «Черкаси Українське Місто». Про це повідомляє пресслужба ЧМР.

У одному із розділів вебпорталу є узагальнена інформація про волонтерський рух у Черкасах. Кожен, хто має можливість і бажання допомогти, знайде на сайті потрібні контакти.

На порталі «Черкаси Українське Місто» створені 14 розділів:

– «Все необхідне для дітей»,
– «Доступні аптеки та медикаменти»,
– «Відкриті медичні заклади»,
– «Ночівля та житло»,
– «Працюючі відділення пошти»,
– «Доступні адміністративні послуги»,
– «Доступна питна вода»,
– «Де зняти готівку»,
– «Відкриті магазини»,
– «Працюючі заправки»,
– «Доступний транспорт»,
– «Все необхідне для тварин»,
– «Відкриті автосервіси/шиномонтажі»,
– «Волонтерська допомога».

– Цей портал – своєрідний інформаційний майданчик про базові речі в Черкасах та з відповідями на питання, які найчастіше турбують і тих, хто перебуває тут вперше, і тих, хто проживає вже певний час, – розповів заступник міського голови Павло Валенчук. – Створили його айтішники, які й самі через війну опинилися в нашому місті, спираючись на власний досвід.

Над розробкою порталу про Черкаси працювали близько 20 людей різних спеціальностей та з різними зонами відповідальності. Контент сайту продовжують оновлювати. У цьому ІТ-фахівцям допомагає команда черкащан на чолі з викладачем бізнес-коледжу Владиславом Хотуновим.

– Упродовж двох із половиною тижнів від початку повномасштабної війни ми перебували в укритті в Харкові: вже на початку другого тижня народилося бажання зробити для суспільства щось більше, ніж просто підтримувати роботу наших IT-компаній, – говорить ініціатор проєкту Павло Макаренко. – Захотілося створити новий та максимально корисний проект, який стосувався б того, в чому ми розуміємось. Раніше ми займалися веб-розробкою, маємо досвід створення таких платформ. Так і з’явився проект Ukrainian City. Вже близько 50 фахівців працює з нами в одній команді з різних локацій. Ми, перш за все, хотіли бути корисними для суспільства та для нашої країни. Почавши з Харкова проект, починає набирати національного масштабу. Дякуємо кожному за підтримку!

За його словами, уся інформація, яка структурована на сайті, зібрана із відкритих джерел.

На головній сторінці розміщена форма для зворотного зв’язку. Кожен користувач або відвідувач сайту може поділитися корисною інформацією, запропонувати новий розділ, повідомити про помилку (якщо така є) чи вже неактуальну інформацію, долучитися до співпраці.