Чи будуть пільги на житлово-комунальні послуги для правоохоронців?

Чи будуть пільги на житлово-комунальні послуги для правоохоронців?
в Новини

Частиною 4 статті 22 Закону України «Про міліцію» працівникам міліції та членам їх сімей надавалась 50-відсоткова знижка плати за користування житлом та комунальними послугами, за паливо в межах норм, встановлених законодавством, – повідомляє заступник начальника відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Надія Димйон.

Однак Закон України «Про міліцію» втратив чинність 07.11.2015 у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про Національну поліцію».

Відповідно до частини 2 пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Проте Законом не передбачені пільги за користування житлом та комунальними послугами.

У зв’язку із втратою чинності Закону «Про міліцію» за дорученням Міністерства соціальної політики України державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» доопрацьовано програмне забезпечення ЄДАРП, який діє відповідно до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117.

Після такого доопрацювання було виконане автоматичне закриття електронних карток пільговиків певних категорій, зокрема «міліціонер на пенсії», шляхом встановлення в блоці «Категорії» контролю, який унеможливлює внесення недіючих категорій пільговиків.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

До повноважень управління соціального захисту населення не належить внесення змін до законодавчих актів, встановлення або позбавлення особи права на пільги.

Враховуючи вищезазначене, управління, на жаль, не має законодавчих підстав для поновлення пільг на житлово-комунальні послуги колишнім працівникам міліції.