Тритижневий карантин: чи перейшли черкаські заклади вищої освіти на дистанційне навчання

Тритижневий карантин: чи перейшли черкаські заклади вищої освіти на дистанційне навчання
в Новини

Згідно рішення, яке вчора ухвалив виконком, усі навчальні заклади міста Черкаси не залежно від їхньої форми власності й управління, знаходитимуться на карантині з 12 березня до 3 квітня. “ВиЧЕрпно” вирішило дізнатися, чи перейшли на дистанційне навчання черкаські заклади вищої освіти.

Читайте також: Через можливий спалах коронавірусу черкащани хочуть,

аби у громадському транспорті проводили дезінфекцію

У коментарі нашому виданню пресслужба Черкаського державного технологічного університету повідомила, що декани та завідувачі кафедр отримали наказ щодо забезпечення проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій, у тому числі з використанням Системи дистанційного навчання ЧДТУ. Завідувачі кафедр мають також мають розробити заходи щодо відпрацювання занять, які неможливо організувати дистанційно, після завершення терміну карантину.

На проректора навчального закладу був покладений обов’язок щодо забезпечення виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій. Він також має виділити в гуртожитках університету місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань.

aua

На сайті Черкаського національного університету було оприлюднено наказ, у якому йдеться, що на період карантину необхідно скасувати проведення навчально-наукових, культурних, спортивних та інших масових заходів. Також необхідно розробити заходи щодо часткового переведення науково-педагогічних працівників університету на виконання наукової, методичної та організаційної роботи у дистанційному режимі.

До 13 березня перший проректор уніерситету Василь Мойсієнко має розробити план заходів щодо проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій. Він також має обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідемічної ситуації.

00001813_b

У коментарі нашому виданню ректор Східноєвропейського університету Сергій Шамара розповів, що система дистанційного навчання працює у навчальному закладі дуже давно.

– Наші студенти постійно користуються нею під час підготовки до занять й активно на проміжному контролі знань, а також у період сесії. Тому для нас це абсолютно знайомий режим роботи, а кожен студент має персональний онлайн-кабінет від перших днів вступу, – додав Сергій Шамара.

00001486_b

Як повідомили “ВиЧЕрпно”, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, до 3 квітня у Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля також запроваджено карантин. Студенти отримали завдання для індивідуального опрацювання навчального матеріалу. Викладачі також постійно готують завдання для студентів, які працюють над дипломними роботами.

unnamed

На сайті Черкаського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» оприлюднено інформацію, що освітній процес здійснюватимуть дистанційно. Вивчення навчальних дисциплін та контроль знань відбуватиметься у СНД Moodle, «Прометей».

Нагадаємо, що черкаські міські навчальні заклади йдуть на тритижневий карантин (ОФІЦІЙНО).

847203