«Чи виправдав я очікування виборців — судити не мені, однак я роблю все необхідне для того, щоб допомогти громадянам, які повірили в мене», – Андрій Стріхарський

«Чи виправдав я очікування виборців — судити не мені, однак я роблю все необхідне для того, щоб допомогти громадянам, які повірили в мене», – Андрій Стріхарський
в Новини

Народний депутат України по 196-му виборчому округу Андрій Стріхарський розповів, що йому вдалося зробити за рік роботи та як він оцінює своє депутатство. 

– Андрій Петрович, округ від якого Вас обрано депутатом є самим великим, як територіально, так і за кількістю виборців. До його складу входять: Городищенський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський та Шполянський райони, а також частини Тальнівського, Лисянського та Канівського районів. Розкажіть як Вам вдається взаємодіяти з виборцями? 

– Взаємодія з людьми відбувається в процесі живих зустрічей. За рік свого депутатства я провів 24 офіційні зустрічі, які відвідали більше 1700 жителів 196 округу. А також я розглядаю та реагую на кожне письмове звернення. До речі, користуючись нагодою, хочу звернутись до громади і нагадати, що звернення можна направляти мені, як на адресу 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5, так і залишати моїм помічникам в приймальнях на окрузі. Мої помічники є кваліфікованими спеціалістами та завжди оперативно реагують на всі звернення, що отримуємо. Основне завдання – розглянути їх по суті та вирішити заявлені проблеми.

– Чи багато запитів до Вас надійшло за цей рік?

– Так. Наші приймальні користувались популярністю. До моїх помічників звернулось більше ніж 1200 осіб, з них близько 400 подали письмові запити, і 12 запитів були колективні.

Один із таких запитів ми отримали у лютому, коли до нас звернулась директорка підприємства “Відродження” з приводу рейдерського захоплення землі на Шполянщині. Землі, які здавались їм в оренду, були нелегально перереєстровані на інше підприємство, без відома власників цих земель.

– Як Ви змогли вплинути на вирішення цього питання? Чи повернулись нелегально перереєстровані землі у використання підприємства? 

– До мене звернулась керівник постраждалого сільськогосподарського підприємства та голова села. Моїми помічниками були підготовлені депутатські запити як до Міністерства юстиції, так і до правоохоронних органів. Паралельно порадив директору звернутися до Мін’юсту зі скаргами на дії реєстратора, що провів незаконну реєстрацію.

Міністерствам в Києві завжди складно приймати рішення хто правий, а хто ні. Вони не володіють інформацією, хто насправді є сумлінним орендарем. Будь-яка інформація, що надходить від депутатів-мажоритарників є дуже важливою, ми зустрічаємось з людьми і орієнтуємось “хто є хто”. У квітні 2020 року Мін’юстом було прийнято рішення про скасування незаконної реєстрації та заборонено реєстратору здійснювати подальшу діяльність. Наразі проходить досудове розслідування обставин підробки. Землі вже було повернуто у користування підприємству “Відродження”.

Також до рук потрапило колективне звернення щодо відновлення газопостачання багатоквартирного будинку в місті Шпола. Газопостачання було припинено через поломку газопроводу та не відновлювалось по причині відмови управителя будинку. Реагували швидко, адже будинок був 13 днів без газу. Проблему вирішили — з Черкасигаз досягнуто згоди і відповідальною особою назначили мешканця будинку.

Взагалі багато питань було вирішено? 

– Точну кількість сказати не можу, тому що багато питань ще в процесі. Я контактував з багатьма різними державними органами. І це моїх більше 500 звернень в інтересах 196 округу.

Відтепер до Черкаського району буде входити і майбутня Корсунь-Шевченківська ОТГ.

– Що вплинуло на Ваше рішення відстоювати приєднання Корсунь-Шевченківської ОТГ до Черкаського району? 

– Це не було моєю ідеєю. До мене багато разів звертались жителі майбутньої Корсунь-Шевченківської ОТГ, а також і депутати місцевої ради із зверненнями і висловлювали своє обурення щодо приналежності до Звенигородського району. Це, напевно, близько 200 звернень. І реагуючи на запит місцевих жителів, під час засідання профільного Комітету Верховної Ради України,  я вніс пропозицію щодо віднесення Корсунь-Шевченківської громади до Черкаського району. Моя пропозиція була підтримана як членами Комітету, так і народними депутатами під час голосування на сесії Верховної Ради.

– Який бюджет було виділено державою на 196 округ? Як Ви впливаєте на його формування?

– Я член Комісії для розгляду пропозицій та підготовки рекомендацій щодо розподілу субвенції з державного бюджету при Мінрегіоні. І цього року я домігся виділення близько 10 млн грн субвенції на реалізацію проектів у межах 196 округу.

– Як була розподілена субвенція в 10 млн грн між районами? На що саме були направлені гроші? 

– У цифрах я точно згадати не зможу. А щодо об’єктів — це закупівля медичного обладнання в Городищенський та Корсунь-Шевченківський райони. В Корсунь-Шевченківському районі капітальний ремонт дитячого садка, житлового будинку, капітальний ремонт даху будинку культури. В Городищенському районі — реконструкція частини адміністративної будівлі. У Шполянському районі — це капітальний ремонт дільничної лікарні. В Катеринополі — ремонт футбольного поля.

– А що стосується програми «Велике будівництво», що є в планах для 196 округу?

– У цьому році в Черкаській області в планах відновити 234 кілометри доріг державного значення.

Також у рамках програми «по ремонту і модернізації шкіл» у цьому році на школу номер 2 у Корсунь-Шевченковому виділено близько 9 млн грн.

– На Вашу думку, чи виправдовуєте ви довіру та очікування жителів 196 округу?

– Вже як два роки за моєї підтримки проходять спортивні змагання з перегонів на вітрильниках. Також сприяю у передачі гуманітарної допомоги центрам соціальних служб, людям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Чи виправдав я очікування виборців — судити не мені, однак я роблю все необхідне для того, щоб не розчарувати громадян, які повірили в мене. З моменту виборів минув рік, що був складним не лише для України, а і для світу в цілому. Можливо, я встиг за цей час менше, ніж бажав, однак попереду досить багато роботи.

*іміджева інформація

Реклама