Чоловік живе на порозі Черкаської ОДА, щоб отримати другий паспорт громадянина України

в Новини, Суспільство

Пікетувальник Андрій Троян продовжує «жити» на порозі Черкаської ОДА, де перебуває вже 2,5 місяці, з вимогою видати йому паспорт, який за його словами втрачений.

Сьогодні заступник голови Черкаської ОДА – керівник апарату Сергій Овчаренко, начальник юридичного відділу управління кадрового та правового забезпечення апарату Черкаської ОДА Вадим Губенко намагалися вкотре допомогти чоловікові у вирішенні проблеми з відсутністю в останнього паспорта.

– Якщо промоніторити всі його вимоги, то я, начальник управління юстиції, представники міграційної служби його неодноразово вислуховували. Ми надавали йому роз’яснення. Наш юрист написав йому алгоритм дій, за яким громадянин Троян може отримати паспорт, – сказав Сергій Миколайович.

79

Крім того, як зазначає керівник апарату, Андрій Троян фактично має паспорт (тоді він отримав його як військовослужбовець, коли довелося реєструвати новонароджену доньку), який отримав у Кропивницькому (Кіровограді) у 1997 році. Але до отримання паспорта громадянина України він якось отримав атестат про середню освіту, став на облік у військкомат, поступив у Житомирське вйськове училище та взяв шлюб. Крім того, має закордонний паспорт та свідоцтво про народження.

За словами протестувальника, паспорт громадянина України разом із закордонним він втратив у Швейцарії, адже об’їздив пів’Європи нелегально. Тож тепер чоловік вимагає, аби вперше паспорт громадянина України йому видали саме в Черкасах.

– Ніхто не може виконати його вимогу, адже людина не може мати два паспорта. А він хоче отримати паспорт як вперше, при тому, що перший його паспорт, виданий у Кропивницькому, не рахується, як втрачений, – говорить Сергій Овчаренко. – Йому потрібно лише звернутися до міграційної служби з відповідною заявою і вже за місяць отримати паспорт. Це єдиний можливий шлях вирішення цього питання законно.

566

Але Андрій Троян вимагає побачити юридичний документ, який установлює його особу за 4 реквізитами: фотократка, підпис, ім’я і місце законної реєстрації. Крім того, він відмовився написати заяву у міграційній службі про втрачений паспорт, щоб йому видали новий.

Мало того, що цей чоловік не хоче вирішити власні проблеми з документами, він приносив у приміщення Черкаської ОДА рюкзак з металевими предметами. В охорони виникла підозра про те, що він може пронести якісь більш небезпечні предмети, наприклад, гранату чи патрони. До того ж, за словами очевидців, чоловік погрожував охороні фізичною розправою.

Тому служба охорони звертатиметься із офіційним зверненням до Нацполіції допомогти вплинути на проблему, яка склалася.

22