“Чума XXI століття”: чи готові медичні заклади Черкащини до спалаху коронавірусу

“Чума XXI століття”: чи готові медичні заклади Черкащини до спалаху коронавірусу
в Медицина, Новини

Нещодавно жителів китайської провінції Хубей почав масово вражати коронавірус, який згодом поширився на Азію, Америку та Європу. За даними китайських видань, станом на 31 січня коронавірус вразив уже 9795 жителів країни, 213 з яких померли, а 191 – вдалося вилікуватися. Ще 15238 жителів Китаю знаходяться під підозрою ураження вірусу, який дуже швидко розповсюджується. “ВиЧЕрпно” вирішило з’ясувати, чи існують шляхи боротьби із хворобою та чи готові медичні заклади Черкащини прийняти спалах коронавірусу.

Що таке коронавірус?

Коронавірус — рід вірусів, що об’єднує РНК-вмісні плеоморфні віруси середньої величини. Діаметр різних вірусів сягає майже 80-220 нм. Віруси розмножуються в цитоплазмі інфікованих клітин. Загалом, коронавірусами прийнято вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча до цієї родини належать і коронавіруси людини.

"Чума XXI століття": чи готові медичні заклади Черкащини до спалаху коронавірусу

Основними мішенями вірусу є дихальні шляхи, травна система та нервові тканини, разом із тим часто страждають печінка, нирки, серце та очі. Також коронавіруси уражають епітеліальні клітини та макрофаги. У природі коронавіруси мають значно ширше коло господарів, ніж очікувалось у лабораторних умовах. Тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS) спричинює особливий коронавірус, який, як вважається, перейшов до людей від іншого виду тварин.

У коментарі нашому виданню директорка комунального некомерційного підприємства “Черкаська міська інфекційна лікарня” Світлана Волгіна розповіла, що коронавірусна інфекція має схожі симптоми зі звичайною респіраторно-вірусною інфекцією. У хворих фіксують підвищення температури, кашель, загальну слабкість, головний біль та ломоту у м’язах і суглобах.

– Коронавірус швидко викликає ураження легеневої тканини і внаслідок цього розвивається атипова пневмонія, яку викликає грип А. До кашлю додається виділення мокроти з кров’яними прожилками чи паталогічним вмістом. Часто хворі скаржаться на наростання задухи, біль у грудній клітині, зниження артеріального тиску та надмірну сонливість, – зауважила Світлана Волгіна.

Чи існують шляхи боротьби із коронавірусом?

9 січня на сайті адміністрації Уханя було повідомлено, що 61-річний чоловік, госпіталізований через дихальну недостатність і тяжку пневмонію (у нього також була пухлина черевної порожнини та хронічне захворювання печінки), помер у міській лікарні попри всі зусилля лікарів. Пацієнт купував товари на ринку морепродуктів.

Директорка комунального некомерційного підприємства “Черкаська міська інфекційна лікарня” Світлана Волгіна повідомила, що 25 січня до уманської лікарні було госпіталізовано студента, який приїхав з Китаю. За її словами, такі методи були потрібні для клінічних та епідеміологічних даних.

– Треба було встановити, чи мав студент прямий контакт з особами, які хворі на короновірусне захворювання. Хлопець звернувся до лікарні, оскільки мав симптоми респіраторно-вірусного захворювання, звичайно, що виникла певна насторога. Зараз він знаходиться під наглядом лікарів. Прямого зв’язку із особами, які хворіли на грип та коронавірусну інфекцію, у нього не було, – додала Світлана Волгіна.

"Чума XXI століття": чи готові медичні заклади Черкащини до спалаху коронавірусу

За її словами, аби вберегтися від небезпечного вірусу, необхідно обмежити виїзд за кордон, особливо до Китаю. Хвороба, яку зумовлює вірус 2019-nCoV, перебігає по-різному. Іноді безсимптомно або у формі легкої застуди.

– Звичайно, ми не можемо знати, з ким знаходимося в одному приміщенні чи громадському транспорті, але ми повинні вживати заходи, які убезпечують нас від такого захворювання як грип. До таких заходів належить вакцинація, яку можна зробити вже сьогодні. При виникненні перших симптомів треба залишитися вдома і не стати небезпекою для інших людей, – підкреслила Світлана Волгіна.

Чи готові медичні заклади Черкащини до спалаху коронавірусу?

Наразі ліків або вакцини від вірусу не існує. Лікування симптоматичне, як під час інших гострих респіраторних інфекцій і запалення легенів вірусного походження. Аби якомога краще убезпечити себе від вірусної інфекції необхідно: уникати контакту з людьми, які мають ознаки ГРВІ; частіше мити руки; за можливості уникати контакту з домашніми та дикими тваринами; під час появи симптомів застуди збільшити дистанцію зі здоровими людьми, чхати і кашляти, прикриваючи рот і ніс.

– Щороку ми повинні бути готові до збільшення кількості хворих на ГРВІ. З 2009 року у медичних закладах Черкащини проводилося підсилення інфекційних стаціонарів, були закуплені концентратори й уся інша необхідна апаратура для хворих. Усі медичні заклади мають апаратуру для надання допомоги хворим із ознаками респіраторно-вірусної інфекції ускладненою пневмонією. У випадку, якщо у хворих буде підозра на коронавірус, ми застосовуватимемо більші заходи ізоляції та посилені вимоги до медичного персоналу, – зауважила Світлана Волгіна.

__1__122_650x410

Чи правда, що в Китаї введено карантин?

Серйозних заходів було вжито в кількох містах, насамперед в Ухані, який став осередком інфекції. Повноцінний карантин під час в’їзду та виїзду з міста було введено 23 січня. Влада оголосила про зупинення роботи громадського транспорту (зокрема, метро й автобусів), відправлення авіарейсів, поїздів та закликала містян не покидати місто без особливої необхідності.

У коментарі нашому виданню українка Аліса Александрова, яка наразі знаходиться у місті Гуанчжоу (1021 км від Ухані), повідомила, що кількість хворих жителів міста сягнула 106 осіб, з них трьом особам вдалося вилікуватися.

– Наразі у китайських магазинах фіксуємо дефіцит рідкого мила, антисептиків, перчаток і захисних масок. Працюють лише гіпермаркети, маленькі магазини було просто закрито. Магазини також працюють із доставкою додому, але її можна прочекати і три дні, оскільки працює мала кількість кур’єрів, а замовлень дуже багато, – зауважила Аліса Александрова.

b1e526a4-e34e-430a-b2f8-72bc10ddad1f

За її словами, щодня кількість хворих зростає і є підозра на те, що від людей щось приховують. Канікули у школах та університетах Китаю було продовжено на невизначений термін.

Нагадаємо, що на Черкащині дві особи померли від вірусної пневмонії. Мова йде про 28-річну жінку із Кам’янки, яка померла 24 січня, та 41-річного чоловіка, який помер у реанімації Першої міської лікарні цими вихідними.

Реклама