COVID відступає: вже цього літа можливі вільні подорожі українців до ЄС

COVID відступає: вже цього літа можливі вільні подорожі українців до ЄС
в Новини

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що рівень захворюваності в Україні може вивести державу до країн зі сприятливою епідситуацією та забезпечити вільні подорожі українців до країн ЄС цього літа. Про це повідомляє “Українська правда”.

За словами Віктора Ляшка, зайнятість ковідних ліжок в Україні найменше з початку 2021 року. Восьмий тиждень поспіль в Україні спостерігається спад захворюваності на COVID:

“Добова кількість госпіталізацій продовжує знижуватися і знаходиться на найнижчому рівні 2021 року. Зайнятість ковідних ресурсів також вийшла на найменший рівень 2021 року – реанімаційні ліжка зайняті на 29%, ліжка з киснем на 15%, апарати ШВЛ на 7%”.

Позитивність тестувань в Україні вперше відповідає рекомендаціям ВООЗ і складає менш як 5% – це вдалося досягти завдяки масовому тестуванню, а також зменшенню кількості випадків захворюваності.

Такий рівень тестувань та спадаюча динаміка захворюваності можуть вивести Україну в низку країн зі сприятливою епідемічною ситуацією за критеріями Європейського Союзу, а це, своєю чергою, може забезпечити вільні подорожі українців до країн ЄС вже влітку цього року.

Також міністр попросив українців не розслаблятися і пам’ятати, що ковід досі не подолано.