Це може врятувати багато життів: черкаські медики підписали згоду на донорство (ВІДЕО)

Це може врятувати багато життів: черкаські медики підписали згоду на донорство (ВІДЕО)
в Відео, Медицина, Новини, Суспільство

Медики Черкаської обласної лікарні підписали прижиттєву згоду на посмертне донорство органів. Про це повідомили кореспонденти “ВиЧЕрпно” із місця події.

Черкаські лікарі долучилися до всеукраїнського челенджу на підтримку трансплантології. “ЗробитиБільше” – акція мережі “Добробут”. Її мета – підтримати культуру донорства органів, аби врятувати більше життів.

Запрошення стати учасниками акції медики обласної лікарні отримали від НДСЛ “Охматдит” та Київського міського пологового будинку №5. Лікарі цих установ також підписали згоду на посмертне донорство.

– Наразі для нашої області це дуже серйозне питання. Тисячі пацієнтів очікують на пересадку для повноцінного життя. Тому популяризація цього питання потрібна, – коментує директор КНП “Черкаської обласної лікарні ЧОР” Віталій Шило.

Зараз в області є три центри, які займаються питаннями трансплантації. Це: Черкаська обласна лікарня, Черкаський онкодиспацер та кардіоцентр. Саме там виконують ці операції та забори органів.

Посмертне донорство врятує чиєсь життя

Нагадаємо, нещодавно трансплантація органів від загиблого донора в Черкасах врятувала двох людей. Завдяки тому, що рідні померлого погодились на трансплантацію, шанс на життя отримали двоє людей, які довгий період перебували на діалізі.

– Щоб зрозуміти, наскільки це важливо, треба дивитися на цих людей. Вони отримали шанс на повноцінне життя. У нас була ситуація: ми виконали трансплантацію нирки пацієнту, у якого була вагітна дружина. Тоді вона мала за два тижні народити дитину. І очі цього пацієнта після операції сказали більше за будь-які слова, – розповідає Віталій Шило.

Наразі процедура оформлення згоди на донорство є складною. Після спілкування з працівниками Центру трансплантації у регіоні, охочий стати донором має ще заповнити відповідні документи. Проте невдовзі процедуру оформлення прижиттєвої згоди на посмертне донорство планують суттєво спростити. Мінцифра планує запустити таку функцію в “Дії”. Попередньо, впровадити нову послугу мають уже в вересні цього року.

– Для України це новий напрямок, але він швидко розвивається. Якщо раніше реципієнти їхали за кордон, то зараз ми можемо робити такі операції в нашій країні, – каже трансплант-координатор обласної лікарні Святослав Шевченко.

Чому все ж варто долучитися до цієї акції?

  • Щодня люди помирають в очікуванні черги на пересадку органів.
  • 1 особа може врятувати від 3 до 8 життів.
  • У 2021 році було проведено 313 трансплантацій,169 з них – посмертно. 59 людей врятували життя 169 реципієнтів.
  • В Україні щодня поповнюється новими реципієнтами лист очікування.

– Проблемою трансплантації я займаюсь два роки. Тому чудово розумію, яке це важливе питання для розвитку держави та для допомоги пацієнтам. Я бачу пацієнтів, які прив’язані до діалізу, бачу пацієнтів, яким виконали пересадку й вони отримали шанс на повноцінне життя. Кожен із нас завтра може опинитися як на місті реципієнта, так і на місці донора. Якщо ми даємо прижиттєву згоду на донорство, ми суттєво полегшуємо вибір нашим рідним на випадок, якщо ми опинимося на місці донора, – каже Віталій Шило.

Лікарі Черкаської обласної лікарні передали естафету участі в акції КНП “КМЦ нефрології та діалізу”.