- Видання Вичерпно
- Відео
- Це може врятувати багато життів: черкаські медики підписали згоду на донорство (ВІДЕО)
Це може врятувати багато життів: черкаські медики підписали згоду на донорство (ВІДЕО)

Медики Черкаської обласної лікарні підписали прижиттєву згоду на посмертне донорство органів. Про це повідомили кореспонденти “ВиЧЕрпно” із місця події.
Черкаські лікарі долучилися до всеукраїнського челенджу на підтримку трансплантології. “ЗробитиБільше” – акція мережі “Добробут”. Її мета – підтримати культуру донорства органів, аби врятувати більше життів.
Запрошення стати учасниками акції медики обласної лікарні отримали від НДСЛ “Охматдит” та Київського міського пологового будинку №5. Лікарі цих установ також підписали згоду на посмертне донорство.
– Наразі для нашої області це дуже серйозне питання. Тисячі пацієнтів очікують на пересадку для повноцінного життя. Тому популяризація цього питання потрібна, – коментує директор КНП “Черкаської обласної лікарні ЧОР” Віталій Шило.

Зараз в області є три центри, які займаються питаннями трансплантації. Це: Черкаська обласна лікарня, Черкаський онкодиспацер та кардіоцентр. Саме там виконують ці операції та забори органів.
Посмертне донорство врятує чиєсь життя
Нагадаємо, нещодавно трансплантація органів від загиблого донора в Черкасах врятувала двох людей. Завдяки тому, що рідні померлого погодились на трансплантацію, шанс на життя отримали двоє людей, які довгий період перебували на діалізі.
– Щоб зрозуміти, наскільки це важливо, треба дивитися на цих людей. Вони отримали шанс на повноцінне життя. У нас була ситуація: ми виконали трансплантацію нирки пацієнту, у якого була вагітна дружина. Тоді вона мала за два тижні народити дитину. І очі цього пацієнта після операції сказали більше за будь-які слова, – розповідає Віталій Шило.
Наразі процедура оформлення згоди на донорство є складною. Після спілкування з працівниками Центру трансплантації у регіоні, охочий стати донором має ще заповнити відповідні документи. Проте невдовзі процедуру оформлення прижиттєвої згоди на посмертне донорство планують суттєво спростити. Мінцифра планує запустити таку функцію в “Дії”. Попередньо, впровадити нову послугу мають уже в вересні цього року.
– Для України це новий напрямок, але він швидко розвивається. Якщо раніше реципієнти їхали за кордон, то зараз ми можемо робити такі операції в нашій країні, – каже трансплант-координатор обласної лікарні Святослав Шевченко.

Чому все ж варто долучитися до цієї акції?
- Щодня люди помирають в очікуванні черги на пересадку органів.
- 1 особа може врятувати від 3 до 8 життів.
- У 2021 році було проведено 313 трансплантацій,169 з них – посмертно. 59 людей врятували життя 169 реципієнтів.
- В Україні щодня поповнюється новими реципієнтами лист очікування.
– Проблемою трансплантації я займаюсь два роки. Тому чудово розумію, яке це важливе питання для розвитку держави та для допомоги пацієнтам. Я бачу пацієнтів, які прив’язані до діалізу, бачу пацієнтів, яким виконали пересадку й вони отримали шанс на повноцінне життя. Кожен із нас завтра може опинитися як на місті реципієнта, так і на місці донора. Якщо ми даємо прижиттєву згоду на донорство, ми суттєво полегшуємо вибір нашим рідним на випадок, якщо ми опинимося на місці донора, – каже Віталій Шило.
Лікарі Черкаської обласної лікарні передали естафету участі в акції КНП “КМЦ нефрології та діалізу”.
