«Це наш внесок у перемогу», - на черкаській СТО щодня ремонтують автівки, які їдуть на фронт (ФОТО, ВІДЕО)

Війна в Україні докорінно змінила ритм і звичний спосіб життя кожного з нас. Черкащина стала тилом, осередком допомоги як постраждалим містам,  переселенцям, так і військовим. 

Хоча лінія фронту від області відносно далеко, змін зазнали абсолютно всі сфери життя черкащан. Оговтавшись від перших страшних днів війни, місцеві згуртувались задля єдиної мети – перемоги. Запрацювали гуманітарні центри, ще більше активними стали волонтерські організації. Будь-яка допомога військовим стала першочерговою.

Бізнес області, той, що залишився «на плаву»,  або повністю перепрофілював напрямок діяльності, або ж підлаштовується під нові реалії.

Черкаська СТО «Авто-мир», з працівниками якої вдалося поспілкуватися нашим журналістам, із перших днів воєнного стану активно допомагала ЗСУ. Через їхні руки щодня проходять автомобілі, які потім відправляються у найгарячіші точки країни.

Питання, чи допомагати на волонтерських засадах військовим, чи ні, як зізнається керівництво СТО, навіть не виникало. Автомобілі для ЗСУ та ТРО обслуговують навіть без черги й намагаються ремонтувати в найкоротші терміни.

Ми не припиняли роботу ні на один день. Більше того, навіть якщо наші майстри не встигають закінчити ремонт авто, а воно дуже потрібне військовим, хлопці залишаються після робочого дня й закінчують. Вони розуміють, наскільки це важливо, – розповів менеджер СТО Богдан.

СТО функціонує в Черкасах із 2003 року. За цей період майстри станції відремонтували безліч автівок різного віку та марок. Та війна внесла корективи й у їхню діяльність. 

Цього року «Авто-мир» святкує свою двадцяту річницю. Десь там, у мирному минулому, працівники чекали на цей день і планували святкування. Наразі ж про день народження і не йдеться. Усі зосереджені лише на роботі й допомозі нашій армії.

Коли на станцію приїхала перша автівка військових, працівники зрозуміли, що саме так зможуть зробити свій внесок у спільну перемогу. Тож зараз майже щодня ремонтують автомобілі для Збройних Сил України.

Із початком війни працювати стало важче. Постачання запчастин стало гіршим. Плюс тепер потрібно більше часу, щоб ці запчастини привезли, – говорить менеджер «Авто-миру». 

Як і в багатьох представників бізнесу по всій Україні, фінансове становище підприємства також погіршилося. Попри це СТО продовжує сплачувати за оренду та комунальні послуги, платити податки та заробітну плату працівникам. Ставку зберегли й тим, хто зараз на фронті. 

Окрім цього, ще одну проблему становить стан автівок, які женуть з-за кордону для наших військових. Ці автомобілі потребують серйозного ремонту перед відправкою на фронт.

Останнім часом військові приганяють автівки в дуже незадовільному стані. Вибору транспорту вже немає, а їм потрібно на чомусь пересуватися. Волонтери допомагають чим можуть й женуть авто здебільшого з Прибалтики. Такі машини потребують дуже значного ремонту, – коментує майстер приймальні Олександр.

Допомагають у ремонті таких авто «Авто-миру» партнери. Вони безкоштовно передають майстрам різного типу матеріали. Проте потреба в окремих компонентах постійно відкрита. Найбільше на СТО потребують оливи, гальмівних колодок, охолоджуючих та гальмівних рідин.

Найскладніше зараз – це знаходити запчастини для авто підвищеної прохідності. Особливо – складні вузли й агрегати, – говорить менеджер СТО «Авто-мир» Богдан. – При діагностиці машин ми першочергово звертаємо увагу на основні частини: ходова й гальмівна система. Це безпека наших військових.

Щоб бути впевненими в надійності авто, спеціалісти «Авто-миру» радять приганяти військовим позашляховики. Наприклад, «Toyota Hillux» або «Volkswagen Touareg». Це надійні автомобілі, які підійдуть як для пересування військових, так і для транспортування поранених. 

Військові, із якими нашим журналістам вдалося поспілкуватися, відзначають, що потреба в автівках на фронті не втрачає своєї актуальності. Адже дуже часто техніка потрапляє під обстріли, ламається через надважкі умови експлуатації. Тож вони надзвичайно вдячні тим волонтерам та СТО, які попри всі складнощі допомагають їм знаходити нові автомобілі та доводити їх до пуття.

Я не хочу й уявляти ситуацію, якщо десь там, на лінії зіткнення, машина просто «заглохне». У якийсь найбільш невдалий момент. Тому робота цих хлопців – це наші життя. Наші, й тих поранених, кого ми звідти вивозимо для порятунку, – поділився емоціями військовий, який із зрозумілих причин не дозволив вказувати своє ім’я.

Керівництво СТО «Авто-мир» запевняє, що підтримуватиме військових і надалі, щоденно наближаючи нашу спільну перемогу.

Авторка матеріалу – Наталія Напорко