«Це щось кардинально нове»: у Черкасах відбудеться прем’єра масштабної вистави

«Це щось кардинально нове»: у Черкасах відбудеться прем’єра масштабної вистави
в Культура, Новини

Уже незабаром актори Черкаського театру покажуть нову виставу «Носороги». Про це повідомили працівники театру під час пресконференції, передає журналістка «ВиЧЕрпно».

«Носороги» – п’єса французького письменника та драматурга Ежена Йонеско. Це трагікомедія абсурду. У п’єс відображено соціальний занепад, що відбувається за межами часу й простору. Йонеско стверджує, що ідея має цінність і сенс, поки не затьмарить розум багатьох. В іншому разі вона перетворюється в небезпечну ідеологію.

У цій п’єсі будуть задіяні майже всі актори театру. Головні ролі виконуватимуть Сергій Бобров і Максим Рижевол.

– Я довго перечитував усе. До війни були одні творчі плани, але після 24 лютого потрібен був час адаптуватися. Паралельно я перечитував матеріали і шукав. «Носороги» – це глибокий матеріал. Він завжди актуальний і надактуальний сьогодні, – розповів головний режисер театру Станіслав Садаклієв про вибір матеріалу для вистави.

Постановники вистави обіцяють дати глядачам простір для фантазії та роздумів під час перегляду. Вистава, за словами режисера, руйнує багато стереотипів у сприйнятті класичного сценічного мистецтва. 

– Я намагаюсь давати щось нове театру й кидати виклики. Тільки в цьому буде розвиток. Так, це ризик, адже можна робити те, що й завжди. Тоді глядач знає чого очікувати. Але це щось кардинально нове, – зазначив Садаклієв.

Вистава буде презентована у чорно-білих тонах. Навіть костюми акторів будуть, як підмітила художниця по костюмах Наталка Ридванецька, «без кольору». Сценограф вистави Сергій Ридванецький підкреслив, що сценічне оформлення буде представлене у вигляді чорно-білих кубів.

Пластику вистави головний хореограф Руслан Лисінський назвав не складною, але цікавою й незвичною.

Прем’єра відбудеться вже 20 і 27 листопада.