“Дайки без оддайки – погане діло”, – Дмитро Тележинський

“Дайки без оддайки – погане діло”, – Дмитро Тележинський
в Коментарі, Новини

Декілька днів тому міський голова поділився наче б то приємною новиною, проте, що NEFCO погодилася надати Черкасам кредит для проведення заходів енергозбереження. Проте давайте розберемось, чи насправді ця новина така приємна як її хоче висвітлити мер?

Дайки без оддайки – погане діло

Чи замислювався хто-небудь скільки останнім часом ми понабирались кредитів, починаючи від державного рівня і закінчуючи місцевим? Все  то наче нічого, беремо гроші на гарні справи, відбудову країни і допомогу нужденним, проте чи задавався хто-небудь питання про те, як і коли ми ці гроші будемо віддавати? Сьогодні на рівні країни ми знаходимось на межі технічного дефолту, зате Черкаси «всовують» свою голову у нові кредити, хай якими б вигідними не були б їх умови. Чи є в цьому здоровий глузд?

Голодній кумі, лиш хліб на умі

Тендер, Черкаси, мер… Які асоціації викликає у Вас поєднання цих слів? У мене – обережну усмішку, оскільки я не пригадую останнім часом ні однієї прозорої тендерної процедури без «своїх» людей і потрібних приватних компаній. Що не тендер – то скандал. Згадаєте мої слова, коли справа дійте до освоєння коштів і виконання робіт. Відразу у пана мера з’явиться неугодна депутатська більшість, винні чиновники і куча проблем, навколо яких команда  Сергія Одарича зробить собі гарний піар і обережно відійде від справ.

Довіряй, але перевіряй

Останнім часом Сергій Олегович любить наголошувати, що на минулих виборах кредит довіри йому надали 55 тисяч черкащан.  О, боже, ні, знову це слово «кредит»… Мабуть воно навіки причепилось до репутації мера. Я твердо переконаний, що якщо Сергій Олегович хоче зробити гарну і корисну справу, якщо він зацікавлений в тому, аби все пройшло відкрито і прозоро, він має спуститися на землю і почати прислухатися до людей, що його оточують. Так, має бути створена громадська комісія, яка б активно долучилася до моніторингу освоєння кредитних коштів. Пан мер має пам’ятати,  що черкаський виборець став свідомішим і вже не поведеться на гарну піар-компанію, яка закриває очі на недопрацювання і проблеми. Можливо мер ще зможе «вибити» черговий грошовий кредит, але чи зможе виправдати кредит довіри та покрадених на нього надій?

Дмитро Тележинський, експерт з економічного розвитку громад