ДБР розслідує незаконну втечу за кордон ексголови Конституційного суду, який родом із Черкащини

ДБР розслідує незаконну втечу за кордон ексголови Конституційного суду, який родом із Черкащини
в Новини

Працівники Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом організації співробітниками правоохоронних органів та цивільними незаконного переправлення через кордон екссудді та колишнього Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького, який родом із села Білозір’я на Черкащині.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

У ході досудового розслідування слідчі ДБР встановили, що він залишив межі України без проходження передбаченого законодавством прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон. Також не було з’ясовано наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження Тупицькому у праві виїзду за кордон.

Слідство зафіксувало перебування Тупицького в Австрії у центі Відня поруч з автомобілем, зареєстрованим на дружину.

Натомість, за інформації Державної прикордонної служби, у законний спосіб Тупицький державний кордон України не перетинав.

Триває слідство у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Встановлюються всі обставини правопорушення та всі особи, причетні до незаконного переправлення Тупицького через державний кордон України для їх притягнення до кримінальної відповідальності.

Відзначимо, у 2020 році Олександр Тупицький був відсторонений від посади судді КСУ.

Державний департамент США ввів санкції проти колишнього глави Конституційного суду України Олександра Тупицького та його дружини Ольги.