Депутата-«батьківщинівця» підозрюють в ухилянні від сплати податків майже на 5 млн грн

в Новини

Депутата Черкаської міської ради підозрюють в умисному ухиленні від сплати податків і заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Про це повідомляє Черкаська обласна прокуратура. 

У ході здійснення досудового розслідування встановлено, що депутат Черкаської міської ради, за інформацією нашого видання, мова йде про депутата від ВО «Батьківщина» Юрія Тренкіна, будучи головою однієї з постійних депутатських комісій вказаної ради, організував і очолив злочинну групу, в яку увійшли 2 директора черкаських приватних товариств, які діючи під керівництвом зазначеного депутата – фактичного власника товариств, з метою вчинення злочинів, упродовж 2016-2018 років, шляхом видачі та використання завідомо підроблених офіційних документів про неіснуючі фінансово-господарські відносини, ухилилися від сплати податків на суму 4,6 млн. грн.

Крім того, члени злочинної групи упродовж 2016 року, шляхом завищення вартості підрядних робіт із капітального ремонту об’єктів інфраструктури міста, заволоділи бюджетними коштами на суму 1,7 млн. грн.

З урахуванням отриманих під час досудового слідства доказів, прокуратурою області вказаним 3 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);  ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів); ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, вчинених організованою групою.

На цей час досудове розслідування триває, слідчими та процесуальними керівниками вживаються заходи щодо повного, всебічного та неупередженого встановлення усіх обставин справи та встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень.

Наразі вирішується питання щодо забезпечення кримінального провадження, в тому числі обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Довідково: за вчинення вказаних злочинів зазначеним особам загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Для Черкас планують купити нові тролейбуси в кредит
Новини
Як зароджувалося вуличне освітлення у Черкасах
Новини
Черкаські лікарі дістали голку із дихальних шляхів дитини (ФОТО)

Добавить комментарий