Депутати не підтримали пропозицію щодо заборони торгівлі алкгоголем і тютюном у МАФах

в Новини, Суспільство

Депутати не підтримали звернення Руслана Зорі до голови Верховної Ради Гройсмана щодо законодавчого врегулювання торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у невизначених для цього місцях. За проголосувало лише 23 депутати.

 – В місті Черкаси існує проблема торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у тимчасових спорудах та малих архітектурних формах (МАФах).
Продаж алкоголю та тютюну в таких спорудах має декілька негативних аспектів: по-перше, саме тут відбувається найбільше фактів продажу алкоголю та сигарет неповнолітнім та у нічний час, по-друге, саме тут відбувається найбільше фактів продажу алкоголю та сигарет без проведення касової операції, а отже без сплати акцизного збору, що зменшує надходження до місцевого бюджету, по-третє, саме тут відбувається найбільше фактів продажу контрабандної та нелегальної продукції, по-четверте, умови роботи працівників не відповідають нормальним санітарних нормам, – зазначив він.

Черкаська міська рада намагалася самостійно вирішити це питання, однак підприємці, використавши прогалини в законодавстві через суд скасували це рішення.

Тому Руслан Зоря запропонував звернутися до Верховної Ради, щоб законодавчо закріпити зміни в Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та передати права визначати місця для торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами місцевим радам.

Проте, для прийняття такого рішення не вистачило 8 голосів.