Депутати фракції “Європейської Солідарності” прозвітували про рік роботи в облраді (ФОТО)

Депутати фракції “Європейської Солідарності” прозвітували про рік роботи в облраді (ФОТО)
в Новини

Депутати фракції “Європейська Солідарність” прозвітували про рік роботи у Черкаській обласній раді. Підсумкова конференція відбулася 3 грудня у готелі “Дніпро”.

Зазначимо, відповідно до чинного законодавства, депутати місцевих рад повинні періодично звітуватися, але не рідше одного разу на рік.

Так, фракція “ЄС” в облраді має 9 мандатів: Віталій Коваль, В’ячеслав Бабенко, Сергій Буцько, Михайло Грабовський, Наталія Качан, Віктор Погорілий, Олександр Радуцький, Роман Сущенко, Оксана Циганок. Ці депутати представлені в усіх постійних комісіях (крім комісії з питань інфраструктури та ЖКГ) та взяли участь в усіх 9 сесіях.

Обласні обранці підготували та озвучили на сесіях 28 заяв, звернень та запитів до центральних, місцевих органів влади та правоохоронних структур.

“Загалом ми підготували змін, доповнень і пропозицій до 21 обласної програми. На кожному засіданні сесії або постійної комісії ми вносили коригування. За ініціативи та участі наших депутатів розроблена і схвалена перша в Україні комплексна програма розвитку та функціонування української мови в усіх сферах життя, – сказав голова фракції “ЄС” у Черкаській облраді Віталій Коваль.

За ініціативи “Європейської Солідарності” також ухвалили рішення про нагородження молодих науковців Черкащини. Завдяки цьому десятьох осіб нагородили обласними преміями.

Всього до депутатів фракції за рiк дiяльностi звернулись понад 320 громадян та представників колективів. Серед найпоширеніших питань: надання матеріальної допомоги, проблеми галузей медицини, освіти, закладів культури, питання учасників АТО/ООС, пасажирських перевезень.

За ініціативи депутатів фракції з обласного бюджету виділено:

  • на галузь освіти і науки – 3 875 тис. грн.
  • на галузь охорони здоров’я – 7 900 тис. грн.
  • на галузь культури – 550 тис. грн.
  • на галузь екології – 2 530 тис. грн.
  • за напрямом підтримки учасників АТО/ООС – 500 тис. грн.
  • на галузь фізичної культури і спорту – 1 050 тис. грн.
  • за напрямом національно-патріотичного виховання – 620 тис. грн.

Олександр Радуцький – заступник голови комiсiї з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів розповів, що разом із колегою Віктором Погорілим відстоюють позиції щодо виділення коштів на суспільно корисні проєкти та питання.

“У місті грошей набагато більше, ніж в області. Ми все одно виділяємо кошти на важливі речі, наприклад, дороговартісне медичне обладнання в наші лікарні та оплата проєкту храму, який прикордонники хочуть збудувати в Оршанці. За нашою ініціативою також виділили кошти на асфальтування вулиць Дахнівської та Канівської, а це – 20 мільйонів гривень”, – сказав Радуцький.

За ініціативи першого заступника голови Черкаської облради від “ЄС” Романа Сущенка в області вже знайшли меценатів, які готові зробити пам’ятний об’єкт, присвячений героям Небесної Сотні. Також Сущенко розповів, що підтримує контакти із гуманітарною неприбутковою організацією у Франції, яка має мережу дитячих таборів на території Європи і має плани щодо співпраці:

“Ми хочемо, щоб Черкащина також була залучена до цієї мережі. Я вбачаю в цьому перспективу, тому що діти воїнів АТО, сироти або діти з малозабепечених сімей отримають можливість побачити Францію”.

Підсумовуючи, депутати окреслили плани щодо роботи фракції наступного року. Серед важливих питань – підтримка сфери медицини, освіти, національно-патріотичного виховання, будівництва доріг, залучення інвесторів тощо.

“У нас накопичилося вже багато звернень, на які ми будемо обов’язково реагувати. До прикладу, до нас звернувся колектив екстреної медичної допомоги – у них диспетчери працюють фактично в підвалі. Треба для них зробити гідні умови праці. Також у пріоритетах фракції – прозора дієва приватизація, збільшення фінансування оздоровлення дітей учасників бойових дій, зокрема, й загиблих”, – анонсував Віталій Коваль.

*політична реклама