Депутати не підтримали встановлення одноставкового тарифу на тепло в Черкасах

Депутати не підтримали встановлення одноставкового тарифу на тепло в Черкасах
в Новини

Черкаські депутати не підтримали петицію про встановлення одноставкового тарифу на теплову енергію КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» для населення. Про це повідомила журналістка «Вичерпно» із сесійної зали.

Впродовж останніх 4 місяців до виконавчого комітету звернулись сотні мешканців міста зі скаргами на збільшення абонентської плати за теплове навантаження (абонентську плату) в міжопалювальний період.

Звертаються мешканці, яким послуги з теплопостачання надає КПТМ «Черкаситеплокомуненерго».

Причиною масових скарг є двоставковий тариф. За цим тарифом за тепло, спожите в опалювальний період, мешканці сплачують підприємству «Черкаситеплокомуненерго» впродовж всього року: в опалювальний період – плата за спожите тепло і абонплата, в міжопалювальний період – тільки абонплата. Опалювальний період 2021-2022 років у м. Черкаси закінчився 8 квітня 2022 року, при цьому абонентська плата за теплове навантаження суттєво зросла, що і спричинило масове невдоволення.

Плата за одноставковим і двоставковим тарифом повинна бути однаковою.

В той же час, за розрахунками, виконаними департаментом економіки та розвитку на підставі наданих заявниками квитанцій на плату за тепло, сума оплати в період з жовтня 2021 року до вересня 2022 року за двоставковим тарифом суттєво більша, ніж ця оплата була б за одноставковим тарифом.

Збільшення плати за тепло пов’язане з суттєвим збільшенням абонплати з другої половини квітня 2022 року (у 2 -2,5 рази), що було б неможливим при застосуванні одноставкового тарифу, оскільки одноставковий тариф не передбачає плати за тепло в міжопалювальний період.

За даними департаменту соціальної політики, субсидія в неопалювальний період не надається, але для КП «Черкаситеплокомуненерго» нараховується субсидія для відшкодування абонентської плати за теплове навантаження.

У березні 2022 року (опалювальний період) субсидії отримували 1697 споживачів послуг КП «Черкаситеплокомуненерго», у травні (неопалювальний період) – 978 осіб («мінус» 719 споживачів у порівнянні з березнем), у червні, після перерахунку, субсидії отримували 1168 осіб («мінус» 529 споживачів у порівнянні з березнем). Це дані по «Придніпровці», по місту, орієнтовно, в два рази більше.

Таким чином, в міжопалювальний період субсидії не отримує більше 1000 споживачів з тих, що отримували їх в опалювальний період.

Споживачі, до яких застосовується двоставковий тариф і які сплачують за тепло весь рік, хочуть зрозумілого нарахування і оплати тільки в опалювальний період, а не «ребусів» у квитанціях.

Після довгих і бурхливих обговорень, депутати не підтримали петицію. Так і не дійшовши згоди про те, який вид оплати за тепло для населення буде економнішим.

Читайте також інші новини з сесії:

  1. Депутати просять перевірити стан світлофорів у Черкасах
  2. Одну з центральних вулиць Черкас пропонують перейменувати
  3. Черкаські депутати не підтримали петиції про зменшення вартості проїзду в транспорті
  4. Деякі черкаські вулиці можуть перейменувати. Більшість – на честь полеглих бійців