Депутати підтримали петицію щодо заборони знищення архітектурної пам’ятки в Черкасах, але частково

Депутати підтримали петицію щодо заборони знищення архітектурної пам’ятки в Черкасах, але частково
в Новини

Депутати Черкаської міської ради частково підтримали петицію щодо заборони знищення архітектурної пам’ятки та заборони будівництва багатоповерхівки по вул. Байди Вишневецького, 2 у Черкасах. Про це повідомляє журналістка «ВиЧЕрпно» з сесійної зали.

Зазначимо, містяни підтримали петицію ще навесні 2020 року. У 2019 році право власності на цей будинок отримала ПП «Надія». Згідно містобудівної документації, на цьому місці планують побудувати багатоповерхівку із підземним паркінгом. А вже в 2021 році цю будівлю зарахували до пам’яток архітектури та включили до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту рішення, будівля не придатна до експлуатації і потребує знесення. Такий висновок за результатами технічного обстеження надав будівельний експерт О.П. Різник.

«Черкаська міська рада не має повноважень ухвалювати рішення про заборону будівництва. Ми лише маємо повідомити власника будівлі по вулиці Байди Вишневецького, 2 «Надія» про включення її до Державного реєстру нерухомих пам’яток», – сказав директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Багато депутатів запропонували розробити історико-архітектурний план міста. Савін повідомив, що план уже перебуває в розробці.

«Учора ми були на місці й я точно можу запевнити, що цей будинок зараз – у жахливому стані. Я не знаю, хто дав дозвіл на будівництво. Я вважаю, що нам необхідно обов’язково мати історико-архітектурний план», – сказала депутатка Любов Майборода.

«Хотілося б, щоб ми із архітекторами та істориками визначилися, що робити із цими об’єктами. Якщо вони мають реальну історичну цінність, вони повинні бути обов’язково збережені і реставровані. Ми зараз просто втрачаємо обличчя нашого міста», – додав депутат Василь Мойсієнко.

Після понад 30-хвилинного обговорення, депутати таки вирішили підтримати петицію частково. «За» проголосували 22 депутати.

Читайте також: Депутати ЧМР просять скасувати результати конкурсу на посаду керівника драмтеатру