Дерево, камінь і метал: фестиваль “Дивосвіт” стартує вже цієї суботи

Дерево, камінь і метал: фестиваль “Дивосвіт” стартує вже цієї суботи
в Культура, Новини

Дерево, камінь і метал вперше поєднає в собі фестиваль “Дивосвіт”, що вже цими вихідними стартує в черкаському парку “Сосновий бір”.

Спорудження унікальної альтанки з питним фонтанчиком, яка і поєднає в собі ці три елементи, відбуватиметься на очах у черкасців на центральній алеї парку. Після завершення роботи, яка виконуватиметься руками шести талановитих майстрів міста, альтанка буде встановлена біля озера, на якому знаходиться скульптура “Русалки”.

– Якщо раніше у нас проходили фестивалі, такі як “Живий камінь”, “Древляндія”, які об’єднували в собі якийсь один елемент, або дерево, або камінь, або лід. То в цьому фестивалі будуть поєднані і дерево, і камінь, і метал, – відзначив у ході прес-конференції у виданні “Вичерпно” керівник КП “Дирекція парків” Володимир Стойко.

DSC06147

Організатори фестивалю та скульптори сподіваються, що споруда стане родзинкою не тільки Соснового бору, але і загалом міста.

Виготовлення скульптури розпочалося ще відучора. Завтра відбудеться офіційне відкриття фестивалю, на якому на гостей свята очікує концертна програма та майстер-класи. Загалом виготовлення споруди займе до двох тижнів.

Має фестивалю і своє ідейне спрямування, присвячене трипільській культурі.

Привідкриваючи завісу майбутнього творіння, скульптори розповідають, як їхній задум поєднує в собі всі три елементи – дерево, камінь і залізо.

– Сам фонтанчик буде виготовлений із каменю, альтанка – повністю дерев’яна, а декоративні елементи – із металу. Загалом це має виглядати як один комплекс, – розповів скульптор Роман Турецький, який виступив одним із основних ідейних натхненників фестивалю.

– Ідея – створити щось нове, цікаве і шляхом цього донести до наших сучасників історію наших пращурів, тобто трипільську. Можливо, це стане джерелом сили, обросте легендами, – додав скульптор Владислав Демьон.

Скульптори запевняють, що проблем із тим, що над створенням одного об’єкту працюватиме 6 людей, не буде. Оскільки більшість з них вже працювали разом над експозицією “Ангкор-ват”. Тим більше, кожний працюватиме у своїй площині, над окремими деталями, які потім поєднають в одне ціле.

Фестиваль народних ремесел стартує 6 серпня о 15.00 у парку Сосновий бір.