Держекоінспекція виявила 42 порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду

Держекоінспекція виявила 42 порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду
в Новини

За І півріччя 2016 року проведено перевірки 24 територій та об’єктів природно-заповідного фонду Черкаської області. Піж час перевірки було складено 44 протоколи, в т.ч. передано в суд — 42. Притягнуто до адміністративної відповідальності 2 посадові особи. Сума накладених штрафів складає 0,595 тисяч гривень.

Збитки за шкоду, нанесену природно-заповідному фонду, становить 1,806 тис. грн. Пред’явлена 1 претензія до добровільного відшкодування збитків.

Основні порушення, виявлені в ході перевірок:

— порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду — 42;

— невиконання вимог законних розпоряджень і приписів — 2.

Державна екологічна інспекція в Черкаській області повідомляє, що по області загалом не винесені в натуру межі більш як 300 об’єктів природно-заповідного фонду.

Має місце використання територій ПЗФ не за цільовим призначенням, а саме: розорювання земель ентомологічного заказника «Стебнівський» Звенигородського району, заказників «Почапинський» і «Лисянський-2» Лисянського району, заказника «Великосевастянівські яри» Христинівського району, заповідного урочища «Вергунове» Городищенського району, пам’яток природи «Козацькі майдани», урочища «Маяк», «Вороне» Кам’янського району.

Через відсутність проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій ПЗФ неможливо визначити площу незаконно розорених земель.

Багато років у країні відсутній порядок по встановленню лімітів на використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів ПЗФ місцевого значення. Саме через це не проводяться санітарно-оздоровчі заходи, сухостійні та аварійні дерева своєчасно не видаляються, території ПЗФ втрачають своє значення для довкілля.

Неналежним чином утримується парк «Козачанський», що призводить до деградації території об’єкта ПЗФ.

Наголошуємо, що більшість територій об’єктів ПЗФ передані під охорону сільським радам, які фактично самоусуваються від їх збереження, посилаючись на недостатність коштів.

За інформацією Державної екологічної інспекції у Черкаській області