Держземагенство “взялося” ретельно вивчати конфліктні справи

в Новини, Суспільство

Питання по ряду конфліктних земельних ділянок у Тальнівському районі на стадії вирішення. Про це на своїй прес-конференції заявив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Роман Прудкий.

За доручення голови ОДА були перевірені факти передачі земельних ділянок в оренду в Тальнівському районі. Внаслідок проведених перевірок по ряду сільських рад виникли питання, які потребують втручання та реагування. Зокрема, по Зеленківській, Лісівській, Романівській, Глибочківській, Гордащівській і Папужнинській.

– У даних сільських радах були наділи громадян, які вони використовували для городництва. На сьогоднішній день було припинено право користування цими земельними наділами, що й створило обурення громадян, які їх використовували останні 14 років, – розповів Роман Прудкий.

Що стосується Зеленківської сільської ради. Там земельні ділянки площею 16 і 17,5 га терміном на 25 років були передані у користування громадянину Підгрушному на підставі наказу Головного управління від 26.02.2015 року. Громадяни, які використовували ці земельні ділянки, за словами Романа Прудкого,  вчасно  не оформили своє право на використання земельних ділянок відповідно до вимог чинного законодавства. У свою чергу керівник районного відділу не дослідив дане питання та поставився формально до виконання своїх службових обов’язків.

На період дослідження ситуації, яка склалася у Зеленківській сільській раді, в. о. начальника Головного управління своїм рішення призупинив дію наказів.

По конфліктній ситуації в Лісівській сільській раді. СВГ «Джерело» використовувало земельну ділянку відповідно до договору оренди землі, термін якого скінчився 31.08. 2011. Підприємство уклало додаткову угоду про поновлення договору, але не провело її реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства. Відсутність в державному земельному кадастрі відомостей щодо перебування спірної земельної ділянки в оренді господарства призвело до можливості її передачі в користування іншій особі.

– На жаль, брак коштів та необізнаність сільськогосподарських товаровиробників з нормами земельного законодавства призводить до того, що процес оформлення та реєстрації прав на землю не доводиться до кінця і дає можливість не зовсім сумлінним товаровиробникам скористатися ситуацією на власну користь, – відзначив Роман Іванович.

Щодо передачі земельної ділянки площею 10 га ТОВ ВП «Імпульс» у користування  на умовах оренди водного фонду, вона передана на підставі розпорядження Тальнівської РДА. Договір оренди та право оренди зареєстровані у 2014 році відповідно до чинного закодавства. Проте відведення земельної ділянки відбулося без проведення земельних торгів та розроблення проекту землеустрою. Це може свідчити про порушення земельного кодексу України. Наразі проводиться аналіз документації.

Щодо земельних ділянок, які перебували у користуванні СВГ «Відродження» на території Глибочківської сільської ради, то договори оренди визнані недійсними. Земельні ділянки мали бути повернені орендодавцю та визнані такими, що не перебувають в оренді, тому їхнє відведення в оренду громадянину Варенику не суперечило чинному законодавству. Проте Головне управління все одно ретельно перевірить всі документи. Якщо будуть встановлені порушення, будуть вживаті відповідні заходи, поінформував по всіх справах Роман Прудкий.

У подальшому він пообіцяв поінформувати про хід розслідувань по всіх резонансних справах.

Також він запевнив, що чиновники, які були причетні до цих справ у районному управлінні вже не працюють.