Десктоп або ноутбук: як визначитися з покупкою

Десктоп або ноутбук: як визначитися з покупкою
в Новини

Комп’ютер сьогодні – обов’язковий помічник кожної людини починаючи від школяра та закінчуючи архітектором або лікарем. І чим складніше завдання, які потрібно вирішувати за допомогою комп’ютера, тим продуктивніше потрібна техніка.

На комп’ютерному ринку існує два формати: ноутбук та ПК. Ще п’ять років тому було набагато простіше визначитися, який пристрій купувати. Потрібна продуктивність – тільки стаціонарний варіант. Важливі компактність та портативність, незважаючи на втрату частини потужності? Обирали ноутбук. 

Але сьогодні грань між технічними можливостями цих пристроїв практично зникла. Як у такому випадку визначитися з потрібним форматом комп’ютера? Давайте розбиратися детальніше.

Плюси та мінуси десктопів

Почнемо зі стаціонарних ПК, громіздких, незручних та маломобільних. Відсутність можливості швидко згорнути і перемістити техніку сильно не засмучує її власників, оскільки у такого формату досить багато плюсів:

  • висока надійність. Комп’ютер майже завжди стоїть на одному місці, не відчуває трясіння, різких перепадів температур, механічних ударів;
  • можливість апгрейда. Великоформатні материнські плати для стаціонарних ПК виробляються з великою кількістю слотів для розширення технічної начинки. Тому в разі потреби в ПК можна швидко додати оперативної пам’яті, підключити декілька жорстких дисків або модернізувати відеокарту;
  • великий монітор. До системного блоку можна підключити будь-який дисплей. Знайти оптимальний монітор для комп’ютера https://eldorado.ua/monitors/c1039106/ можна, наприклад, в каталозі Eldorado. При виборі варто спиратися на параметри швидкості відгуку матриці, частоту оновлення дисплею та максимальну роздільну здатність.

Крім габаритів у стаціонарного ПК є ще кілька мінусів. До нього обов’язково необхідно додатково купувати блок безперебійного живлення, щоб відключення електрики випадково не знищило плоди вашої роботи. Крім цього, в енергосистемі будинку бажано мати стабілізатор, який захистить техніку від стрибків напруги, які можуть сильно їй нашкодити.

Переваги та недоліки ноутбуків

Сучасний ноутбук – потужний, функціональний та зручний комп’ютер абсолютно для будь-якого завдання. 

На сайті https://eldorado.ua/notebooks/c1039096/ можна підібрати ноутбук для:

  • навчання та роботи;
  • онлайн чи офлайн гейминга;
  • дизайнера або програміста;
  • обробки фото та відеоматеріалів тощо.

Портативність – головна перевага ноутбука. Техніка має вбудовану батарею, за рахунок якої автономно працює кілька годин на високій потужності. Це дозволяє використовувати лептоп з користю в той час, коли під рукою немає розетки. 

Крім цього, можливість встати та й згорнутися в будь-який момент, забравши з собою комп’ютер відкриває можливості для комфортної роботи сучасних фрілансерів.

У більшість ноутбуків вбудовані Bluetooth та Wi-Fi, що дозволяє користуватися бездротовим підключенням до інтернету та периферійним гаджетам. 

З мінусів виділимо високу вартість, складність, а часом неможливість апгрейду, крихкість та дорогий ремонт.

Визначаємо свої потреби

Щоб правильно підібрати техніку насамперед потрібно оцінити свої потреби та зрозуміти, як саме ви будете найчастіше користуватися комп’ютером. Якщо вам потрібна максимальна потужність в рамках бюджету, при цьому не сильно важлива мобільність – вибирайте ПК.

Якщо хочете відчути повну свободу пересування та завжди мати комп’ютер під рукою – купуйте ноутбук.