Динаміка розгляду земельних питань є позитивною

Динаміка розгляду земельних питань є позитивною
в Новини

На Черкащині з початку 2015 року прийняли 3 321 рішення щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа цих угідь – 16 тис. гектарів, повідомляють у Головному управлінні Держгеокадастру в Черкаській області.

Зокрема, як повідомляють у землевпорядній службі, надано 2 006 дозволів для розробки документації із землеустрою на загальну площу 7,3 тис га та передано у власність 996 земельних ділянок на 1,3 тис га. Також прийнято 259 рішень щодо надання в користування земельних ділянок, площа яких разом становить 3,9 тис га, та внесено 39 змін до чинних договорів оренди землі.

Нагадуємо, що за 2013 – 2014 роки Головне управління Держземагентства Черкащини прийняло 3 248 рішень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 21,3 тис га.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року внесено зміни до Податкового кодексу України, відповідно до яких розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, незалежно від їхніх категорій, не може бути менший, ніж 3 % від нормативної грошової оцінки землі. У Черкаській області під час укладання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної цей показник становить 4,5 % від нормативної грошової оцінки землі.

Повідомляє Черкаська ОДА.